KişiselKitaplarÖzel Yazılar

Vedat Osman Korkut'un Kitap Okuma Alışkanlığı

kitapVedat Osman Korkut’un Kitap Okuma Alışkanlığı

Vedat Osman Korkut yani ben 9-10 senelik okuma yazma hayatımda  sayısını unuttuğum :) bir çok hikaye,masal,roman vs okumuşumdur.Kitap okumayı severim sevmesine de vakit olmadığı için fazla okuyamam.Şimdi çoğunuz bahanesi hazır ” vakit ” diyeceksiniz.Diyebilirsiniz sorun değil :D İnsanın sevdiği  bir işi yapması kadar güzel birşey yoktur.vedat
Vedat Osman Korkut yani ben :) baştada dediğim gibi sayısını ve adını unuttuğum bir çok kitap okudum.İlk okuduğum kitabı malesef hatırlamıyorum ama eminim güzel birşey okumuşumdur aslında kötü kitap yoktur konusal farklı kitaplar vardır.Umarım anlayabilmişsinizdir.
Son okuyup bitirdiğim kitap “Robinson Crouse” yazarı “Daniel Defoe” güzel bir romandır tavsiye ederim.Daha önce bitirdiğim ve aklımda kalan bir kaç kitap: vedat
Robin Hood,Don Kişot,Fareler ve İnsanlar,Aganta Burina Burinatta
bunlar şuan aklıma gelen birkaç kitap.Aslında özetlerim vardıda neredelerse bulamıyorum :) Birşeyleri saklamak konusunda kötüyümdür.:)
Şuan elimde bulunan ve okumaya kesin karar verdiğim kitaplarım;

  • “Türkçenin Sırları – Nihad Sâmi Banarlı”
  • “Olasılıksız – Adam Fawer”
  • “Ferrarisini Satan Bilge – Robin S. Sharma”

Bu 3 kitabın 2’sinin yarsına geldim  daha sonra ne olduysa ara verdim :)

Son olarak sevgili Vedat severler  kitap okumaktan vazgeçmeyin, her anınızı değerlendirin.Kitab veya herhangi ufak bir yazı bile insana çok şey kazandırır.

“Bir Düşünce Ekersin, Bir Eylem Biçersin.
Bir Eylem Ekersin, Alışkanlık Biçersin.
Bir Alışkanlık Ekersin, Karakter Biçersin.
Bir Karakter Ekersin, Kaderini Seçersin.”               ”  Ferrarisini Satan Bilge ”

Saygı ve Sevgilerimle Vedat Osman Korkut….

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Her birimiz bir meşale taşıyoruz. Onu yanık olarak korumak zorundayız. Eğitimli bir insan deyince aklıma; yaşama tekniklerini, insanlık gururunu ve değerini, hayattan zevk almayı, sevgi alıp verebilmeyi, sınırlı zamanımızı nasıl akıllıca kullanabileceğimizi, dünyayı bizim bulduğumuzdan daha iyi bir durumda bırakmayı önemseyen ve tıpkı Vedat Osman’ın yaptığı gibi içtenlikle bilgilerini, karşılıksız, yüksek insan sevgisiyle, bizlerle paylaşan değerli dostumu tebrik ederim.

    Ömür süremiz içinde binlerce kişiyi etkileyebiliriz. Olabileceğimiz en iyi kişi olmak gerçekten de bir mecburiyettir bizim için ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu