Genel

Ve Emin Çölaşan SÖZCÜ'de

emin_colasanVe Emin Çölaşan SÖZCÜ’de

Ampül partisinin baskısıyla Hürriyet gazetesinden kavulan Emin Çölaşan, bugünden itibaren Sözcü gazetesinde yazıyor. Sözcü gazetesini sürekli takip edenler şöyle diyecekdirler ” Yahu bu adam saten 2 yıldır Sözcü’de yazıyor bu ne iştir?” Nasıl oluyor söyleyeyim; Sözcü gazetesi yaklaşık 2 yıldır Emin Çölaşan’ın rızasıyla eski yazılarını gazetesinde yayınlıyor. Peki niye yeni yazılarını yayınlamadılar? O da şöyle oluyor , Sözcü gazetesi, Emin Çölaşan’ın Hürriyet‘ten ayrılmasından sonra ” Gel Bizde yaz ” teklifi yolladı.
Emin Çölaşan bu teklife karşılık ” Yazmam gereken kitaplarım var. Bitsin Geleceğim ” yanıtında bulunmuştu. Ve o kitaplar bitti ve Emin Çölaşan Sözcü’de. Emin Çölaşan’ın kitaplarını merak edenlere söyleyeyim; Emin Çölaşan’ın kitapları ” Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi ” ,  ” Her Kuşun Eti Yenmez ” , ” Sakıncalı Gazeteci ” .

Emin Çölaşan’ın Sözcü’deki ilk yazısı ” Merhaba ” oldu. Yazısında ilk olarak okuyucularına merhaba diyen Korkusuz gazeteci daha sonra yazısında 2 yıl içinde neler yapdığını ve niçin kovulduğunu anlatıyor.Ayrıca neler yapacağını anlatıyor. Emin Çölaşan bugün Sözcü Gazetesinde 5. sayfadaydı galiba artık Sözcü’nün 5. sayfası Emin Çölaşan’a ait olacak.

Eee işte Türkiye’ye böyle gazeteciler lazım korkusuz, yürekli, baş eğmez ve çakal sürünün üzerine giden bir gazeteci yani Emin Çölaşan….

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hükümet dalkavuğu bir medya grubuyla çalışmaktansa burada daha iyi olacağına inanıyorum.Hayırlara vesile olması dileğiyle.

  2. suat bey bu yazıya yorum yazmıstı onaylayayım derken sildim(niye onaylamadı demesin diye diyorum.)
    herkesin fikilerine açığım
    benim için o parti ampül partisidir.
    Güç kimdeyse herşeyi yönetende odur. Doğan’ı dize getirmiştir ancak Emin Çölaşan ve onun gibi insanları dize getirememiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu