Özel Yazılar

Olmayan Sevgiliye

sevgiOlmayan Sevgiliye
Daima yalnızlık hissi ile serin gönlümüzü duyduğumuz ve kısmen hayal içinde geçen hayatımız ara sıra beklenmedik nice zevklere bürünür. Sanki yüksek bir ilahtan inip gelen, gönüllerimizin kaynağına varan, olmayan sevgilimiz,
kalplerimize sızar ve bizi hayalleriyle tatlılaştırıp,
ruhlarda gizlenen aşkı gönüllerden taşan seslerle kulağımıza fısıldar. İşte o zaman vuslattan vuslata kavuşmak isteyen ezeli bir aşk gibi imkânsızlıklar, gözlerden dökülen yaşlarla bize, hakikatlerini duyurur.

Hayatın bekleyişleri, bizden kalan hatıralardır. Nerede başladığı pek de belli olmayan en son anlarımız daima gidip en eski anlarımıza kavuşur. Olmayan sevgili, bitmez mesafelerde önümüzden geçerek ardımızda kalmış gibi derin ve tecrübeli gözlerle, iç içe geçmiş en gizli imaları, en küçük sırları en çabuk geçen duyguları teselli kabul etmez bir çaresizlik içinde bize söylemek ister. Sanki çıkan seslerimize, aşkımızdan gelen sözlerimize, gönlümüzden taşan hislerimize katılır gibi biz, ona bir şey söylemeden o, bizi anlar.

Varlığına minnettar olduğumuz, kendi kendimize sussak da hayretimizle seyrettiğimiz olmayan sevgili, böyle şaşırtıcı, tılsımlı, ahenkli ve içlidir. Dünyada biz sanki yalnız onun için yaşarız, bizim için mutluluk yalnız onun vasıtasıyla mümkün olabilir ve dahası, ondan gelecek olsa, ölümü bile isteriz. Hâlâ sevgimizi ve bizi bekleyen, ruhun ilkbaharlarında başıboş rüzgârlar gibi eserek bütün hisleri olgunlaştırmış, zamanı gelince bütün hudutları açarak azad etmiş fedakârlık yeminlerimiz, ebediyete kadar vefalı ve dost bağlılığımız, sözümüzün kutsiliğiyle beraber hep sürecektir.

Bundan böyle bizi ölümün kucağına doygun götüren, şefkatini bir masal gibi duyduğumuz olmayan sevgili, tatlı bir düş görmüşüz de hiç uyanmak istemediğimiz sonuncu anlarda isteğimize göre bir gerçek olur. Hayatın başlangıcı gibi sonu da bir öykü, ezgi ve durgunluk ihtiyacını duymaktadır. Böyle zamanlarda gönlümüzde bir şafak aydınlığı kararır, üzüntüye döner, kendimizin bütün evren içinde yalnızlığımızı duyar ve içleniriz. Onsuz, haz almak imkânı kalmaz, umuttan yoksun, aşktan yorgun, hayalden aciz kalır, ne olduğumuzu, ne umduğumuzu, ne istediğimizi ve ne yaptığımızı, kendimiz bile bilemeyiz!

olmayan sevgili, aşk, tılsımlı, onsuz bilemeyiz, hayatın bekleyisleri

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu