Özel Yazılar

Ne’ce Öğreniyorsunuz?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramının görkemli kutlamaları yanı sıra o gün bir provakasyon da yapıldı. Provaskyon Twitter’da gerçekleşti. Şöyle bir provaskyondu; “#kurtceogreniyorum” diye tweetler atıldı.

Ama atılan tweetlerin hepsi TÜRKÇE idi :) . Şimdi siz nasıl kürtçe öğreniyorsunuz? . Kürtçe öğreniyorum diye bi zımbırtı çıkarıyorsunuz ve attığınız tüm mesajlar Türkçe. Gayet güzel öğreniyorsunuz aferin size. O gün o atılan mesajları okudukça gülüyordum. “kürtçe öğreniyorum var mı itiraz olan #kurtceogreniyorum” gibi tweetler yazıp yayınladılar. Gün boyu takip ettim atılan tweetlerden nadiren kürtçe olanını gördüm. Tamamıyla Türkçe tweetler atılmıştı diyebiliriz :)

Benimde o gün o arkadaşlara özel attığım tweetlerim şöyledi

“Bugünden sonra Divanda,Dergahta,Bergahta,Mecliste ve Meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır!” Karamanoğlu M.Bey #turkcekonusuyorum”

“Bugünden sonra Divanda,Dergahta,Bergahta,Mecliste ve Meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır!” Karamanoğlu M.Bey #kurtceogreniyorum”

“#kurtceogreniyorum tam sizlik bir atasözü buldum :) Lı kerê mırî dıgere ku nala jêke-Ölmüş eşek arıyor ki nalını kopara :D”

“Biji: Anneni – Serok: s.keyim – Apo…Tamam öğrendik yeter hadi :) #kurtceogreniyorum”

“Twitter’da #kurtceogreniyorum diye bi zımbırtı çıkmış ama atılan tweetlerin hepsi TÜRKÇE :) Türküm Türkçe #turkcekonusuyorum”

buda twitter hesabım :  TIKLA

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu