Özel Yazılar

Yalan! Neden Yalan Söylerler?

Yalan? Nedir abi bu yalan söylemekten aldığınız zevk?

Aliş’e göre “insanların işlerine öyle gelir, en iyi çözüm yolunu yalanda görürler,doğruları söylediklerinde kaybedeceklerini bildikleri için. ” gayet haklı

Mert’te dayak yememek için yalan söylediğini söylüyor çünkü o sıra Sevilay’dan dayak yiyordu :D O da kendi göre haklı yani :))

Sevilay’a göre de çıkarı olmayan insan yalan söylemez. Sevilay’da haklı

Burçin’e göre de zorunda kaldıkları için insanlar yalan söylerler. Haklı.

Şimdi aldığım en iyi cevabı yazıyorum. Cevap Alper’den geldi “kıçlarını korumak için” . Haklısın dostum! Herkes kıçına sevdalı sadece orayı düşünüyor. Aslında sadece hayatı yalanlar üzerine kuru olanlar orayı düşünür.

Ali , Mert, Sevilay, Burçin, Alper bu şahıslar benim yakın arkadaşlarımdırlar :)) Boş dersi doldurmak adına aklıma bu soruyu sormak geldi “insanlar neden yalan söyler”.Ali , Mert, Sevilay, Burçin, Alper bu şahıslar gayet haklı.

Aslında sadece doğruları söyleyerek kıçlarını daha iyi koruyacaklarını bilmezler mi? Ben sürekli yalan söyleyen adamın derdini bir türlü anlama arkadaş. Niye yahu niye yalan. Doğruları söylemek varken niye yalan? Doğrular size bir şeyleri kaybettiriyorsa yalanlarda bir şey kazandırmaz ki..

Yalan yalan yalan nefret ediyorum yalanlardan yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş şahsiyeti bozuk insanlardan.

Ne kıç meraklısınız arkadaşım siz? Nedir bu yalan merakı?

Siz neden yalan söylüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu