Genel

Onlara Layık Olabildiniz mi ki?

Onlara layık olabildiniz mi ki? Evet yazımın başlığı bu , peki konusu? Anlatalım.

Yazımın konusu şudur, Türk Büyükleri ve şehit kabirleri başında verilen pozlar.

Sosyal medya mecraları (facebook ,twitter, instagram vs vs)  yaygınlaştıkça insanlar kendilerini göstermeye iyice heveslendi.  Yeni bir fotoğraf atmak için can atanlar var , nerede ne zaman nasıl çekildiği hiç önemli değil.

Bu konuda canımı sıkan ilk olay Çanakkale’ye gidip orada şehitliklerde sanki düşman askerinin mezarındaymış gibi poz veren insanları görmemdi. Adam şehitliğe gitmiş bir oynamadığı kalmış!

Geçen senede okul arkadaşlarım ile Çanakkale’ye şehitlikleri ziyarete gittim ve maalesef aynı görüntüleri tekrar gördüm. Özellikle bayan arkadaşlarımızın şehitlik  lerde verdikleri tuhaf pozları anlam veremedim. Kendilerini uyarmamız bile yetmedi. Sanki güzel bir şey yapıyorlarmış gibi devam ettiler. Şehitliklerin üzerine çıkıp tuhaf tuhaf poz vermeler falan. Kızınca uyarınca da biz suçlu oluyoruz “Vedat sanane” yahu ne demek banane orada yatan beni atalarım tarihim!

kabir ziyaretleri nasıl olmali

Sanki Onlara layık olabildiler de kabirleri başında tuhaf hoş olmayan pozlar veriyorlar. layık olduğunuzu düşünseniz bile biraz saygı gösterin.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu