Özel Yazılar

Merhaba Ben İnsan Hakları – Tuğberk Sev

Merhaba ben insan hakları; ne zaman bir yerde insanlar ezilse ben gelirim akla. Ancak prensiplerim var ki herkese eşit davranmıyorum; misal ezilenler bir Afrika ülkesiyse koşa koşa gider yardımımı ederim. Yani sonuçta onlar insan bir de şey ya petrol var. Neyse konuyu değiştirmeyelim, insanlar ölüyor diyebilirsiniz, haklısınız! Ben yıllardır bu işi yapıyorum yemin ediyorum kime yardım ettiysem hep ölenler oldu(?) Ben de düşünüyorum ara sıra bu işte bir terslik var diye, ama işte kader böyle gelmiş böyle gider. Bir de Türkler var; bizimkiler pek sevmez, hatta kimse sevmez.


Zamanında beni icat edenlerin, kaba tabirle, anasını ağlatmış. Vergiye bağlamış, elini öptürmüş, kapısına dayanmış… daha neler neler. Heh işte o gün bugündür nerede Türk kendini savunurken dahi birine zarar verse devreye ben girerim. Derim ki sen soykırım yaptın, sen katlettin masum insanları. Artık bunu o kadar çok tekrarlarım ki gariban gençler kol kola girip ”hepimiz …” der ve düşmanlarının yüzünü güldürürler. Bir de işin en çok güldüğüm tarafı var: aynı şeyi Türklere yapınca adamlar gıkını çıkartmıyor. Hatta bazısı hatırlamıyor bile! Bunlar beni gülmekten öldürecek.

Neyse çok vaktim yok; malumunuz işler yoğun. Yakında beni tekrar Orta Doğu’da, Afrika’da görürsünüz; araç çok olduğu için petrol su gibi gidiyor.

İnsan Hakları

Tuğberk Sev

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu