Genel

Las Vegas Kumarhanelerinin Halı Sırrı

Las Vegas Kumarhanelerinin Halı Sırrı

Kumar cenneti Las Vegas’ın uykusuz gecelerin sırrını biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız artık bileceksiniz.  İşin sırrı kumarhanenin tasarımında gizli. İşte bu , oyuncuların sabahlara kadar aralıksız uyumadan oyun oynamalarının sırrı kumarhanelerin iç tasarımında gizli. Kumarhanelerde kullanılan renkler,halılar ve penceresiz oluşu oyuncuyu oyuna kitliyor nasıl mı?
Böyle:

Kumarhanelerin ve otellerin yerlerine serilen gösterişli, rengarenk ve bol desenli halılar müşterileri daha fazla uyanık kalıp para harcamaya teşvik ediyor. Bunu ortaya çıkara 35 yaşındaki Chris Maluszynski bir iş gezisinde bunları farkettikten sonra dört yılını bu desenlerin fotoğrafını çekerek geçirm0şi. MGM Grand, Bellagio, Luxor ve The Flamingo gibi ünlü otellerdeki halı desenlerinin de bulunduğu fotoğraflarla ilgili olarak Maluszynski şunları söylemiş:

“Vegas’ın dünyadaki en gerçeküstü yer olduğunu hissediyorum. Çölün ortasında bu dev neon ışıklı metropolde baktığınız her yerde sizi hipnotize eden parlak ışıklar var. Kendimi bu kaostan uzaklaştırmak amacıyla gözlerimi dinlendirmek için yere bakarken buldum, ama orada da rahat yoktu. Halıların oradaki her şey gibi gürültülü olduğunu farkettim. Onlar hiçbir yerde göremeyeceğiniz türden halılar. Hani derler ya, sadece Vegas’ta…”

Bu alacalı rengarenk halılar, duyulara saldırıyor ve oyuncuları uyanık tutuyor. Bu durum Las Vegas kumarhanelerinin pencerelerinin olmamasıyla birleşiyor ve müşteriler saati farkedemiyor.

Nevada’dan Doktor David Schwartz, “Kumarhane halıları insanları kumara teşvik amaçlı bir uygulama aslında. Halıların çoğunda yuvarlak semboller kullanılır ki, eski Roma’da daire talihin acımasız değişkenliğinin bir sembolüdür” diyor.

İşte o halılar..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu