Genel

İki Başlı Yılanlar

İki Başlı Yılanlar
Siz hiç çift başlı yılan gördünüz mü? İnternet ilginç haberlere vs. bakanlarınız mutlaka görmüştür. İki başlı yılanlardan dünyamızda bi hayli bulunuyor. İki başlı yılanlar muazzam,korkunç ve bi hayli büyüleci.

İki başlı yılanlar organlarını ortak kullanıyorlarmış. Aynı zamanda birbirlerine parazittirler.

Beslenirken sorun yaşıyormuş bu hayvanlar. Diğer kafadan habersizlermiş yani diğer kafayı başka bir yılanmış gibi algılıyorlarmış.

Hareket etme konusunda da bi hayli sıkıntı yaşıyorlar. Biri sağa gitmek isterken diğeri sola gitmek isteyebiliyor. Bu durumda ne yapıyorlar bilemiyorum :)

İki başlı yılanlar birbirleriyle kavgada ettiklerinde yaşama şansları da olmuyor. Bu yüzden doğada pek fazla yoklar.

Türkiye’de var mı bilmiyorum ama yurtdışında müzelerde ve hayvanat bahçelerinde iki başlı yılanlar sergileniyor.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu