Teknoloji

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yolcu Uçağı

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yolcu Uçağı

Güneş enerjisiyle çalışan yolcu uçağı kulağa biraz garip, komik, ve ilginç geliyor değil mi? Henüz üretilmiş olmasada konsept tasarım olarak hazır olan güneş enerjisiyle çalışan yolcu uçağı mevcut :)

Güneş enerjisiyle çalışan yolcu uçağının tasarımına Daphnis Fournier sahip.

Uçağın üstüne yerleştirilen genişliği normal bir uçağın 2 – 3 katı olan güneş paneli sayesinde tasarımcı Daphnis Fournier, yolcu uçağını güneş enerjisi ile uçurmayı planlıyor. 

Bana sadece güneş enerjisi yetmez gibi geliyor ama başka enerji kaynaklarının kullanılıp kullanılmaması konusunda da bir bilgi vermemiş Sayın Daphnis Fournier

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Doğa dostu bir uçak tasarımı. En azından kullanılan 3de 1’i güneş tarafından kullanılması da doğaya büyük katkısı olacaktır.

ecoair ekolojik ucak tasarimi
ecoair ekolojik ucak tasarimi

 

ecoair ekolojik ucak
ecoair ekolojik ucak

 

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. gerçekten çok ilginç.insanın sonsuz zekasının bir ürünü olsa gerek.ben inanıyorum ki insan bilgisinin sınırı yok..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu