Teknoloji

Ücretsiz Navigasyon Dağıtımı

Ücretsiz Navigasyon Dağıtımı Ücretsiz Navigasyon  İndir

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ücretsiz olarak kullanılacak “Ulusal Ulaşım Portalı”  ismiyle navigasyon uygulamasını devreye soktu. Uygulamaya ücretsiz sahip olmak istiyorsanız  ” www.ulasim.gov.tr ” sitesine girip akıllı telefon ve tabletler için uygulamayı indirebilirsiniz.  Hemen siteye giriş yapmayı denediniz eminim ama siteye aşırı talepten dolayı ulaşım sağlanmıyor :)

Uygulamayı henüz test edemedim malum siteye giriş yapılmıyor şuan. O yüzden sadece internet üzerinden edindiğim bilgiler ışığında sizlere bilgi vereceğim.

Ücretsiz navigasyon uygulaması indir Türkçe

Hava durumu bilgileriyle zenginleştirilen portalda, vatandaşların gidecekleri güzergahtaki araçları maliyetine göre seçme şansına da sahip olduğunu ve yol tarifinin yazılı bir şekilde uygulama size sunuyor.Kara, hava ve deniz ulaşımında faaliyet gösteren firmalar ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) da bu portala entegre olmuş durumda .Vatandaşlar bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en hızlı ve ucuz yolu araştırması için yapılmış bir uygulama.

Ücretsiz Navigasyon Hizmetinin Maliyeti 2 Milyon Lira

Türksat tarafından yazılımı gerçekleştirilen projenin maliyetinin 2 milyon lira Portal pek çok farklı özelliği de bir arada sunuyor. Gidelecek güzergahtaki hava durumu, her 4 kilometrekarede bir dijital olarak veriliyor. Portalda ayrıca seyahat sırasında güzergah üzerinde bulunan benzin istasyonları, restoranlar, eczaneler, dinlenme tesisleri, tarihi yerler, polis ve jandarma gibi güvenlik birimlerinin de yerlerinin gösteriliyor.

Ayrıca portal İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça dilleriyle de yayın yapıyor.

Uzun süredir siteye erişim sağlanamadığı için test edipte detaylı bilgiler veremedim kusura bakmayın :)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu