Genel

Dünyanın En İyi Biraları

Dünyanın En İyi Biraları…

Hiç bira içmedim içmeyi de düşünmüyorum :) Ama belki seveni vardır diye en iyi biralarını askmen mynet editörleri derlemiş. Bende sizlere sunuyorum

10 – Samuel Adams Noble Pils

ABD

Bostonlu bira uzmanları Jim Koch’un Almanya’daki Stanglmar çiftliklerinden özel olarak toplattığı arpalarla üretilen Samuel Adams hafif acımtrak ve meyvemsi tadıyla, Pilsner biraları arasında en iyilerinden.

—————————————–

Hitachino Mest Beer XH

9 – Hitachino Mest Beer XH

Japonya

Belçika biraları stilindeki Hitachino biraları, Japon şohu ağacı fıçılarında üç ay boyunca bekletiliyor, Kuvvetli baharatımsı tadı ve doygun köpüğüyle Avrupa biralarıyla yarışabilen tek Uzak Doğulu bira.

————————————–

8 – Mikkeller Simcoe Single

Danimarka

“Çingene biracı” olarak bilinen Mikkel Borg Bjergso tarafından üretilen bu bira ticari değil. Danimarka

————————————–

Sinebrychoff Porter

7 – Sinebrychoff Porter

Finlandiya

53 yıllık S. Porter aslında bir denizci birası. Sertliği ve çamurumsu görüntüsü olmasına rağmen, doygun ve acımsı tadı, alkolündeki sertlik tadmdaki nefis aromayı gölgelemiyor.

——————————–

De Ranke Brewery Saison de Dottignies

6 – De Ranke Brewery Saison de Dottignies
Belçika
Baharat aromalı bir bira olan De Ranke’de özel Belçika mayası kullanılıyor.

————————————————————

5 – Brooklyn Brewery

ABD

Türkiye’deki bira severlerin mutlaka denemesi gereken diğer bir bira Brooklyn, damakta kıvamlı bir tokluk ve isli bir tat bırakıyor. 5.2’lik alkol oranıyla ithâl biralara oranla biraz sert.

——————————

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]
Helles Schlenkerla
Helles Schlenkerla

4 – Helles Schlenkerla

Almanya

Türkiye’de seçkin yerlerde bulunan Schlenkerla, yakılarak elde edilen isli arpadan yapılıyor. Almanya’da sabahları içilen bir bira.

——————————-

Guinness Stout

3 – Guinness Stout

İrlanda

Tercihe göre ılık ve soğuk içilen, Guinness’in her yerde satılanı değil İrlanda’da şişelenmiş, pastörize edilmemiş ve birkaç gün içinde tüketilmesi gereken biraları makbul. Bu birayı Türkiye’de içerseniz hiçbir şey anlayamazsınız.

—————————

Theakston Old Peculier

2 – Theakston Old Peculier

İngiltere

Zengin karakterli bir İngiliz ale birası olan Theakstone koyu renkli, meyvemsi ekşi tadı var ve ılık içiliyor. Siyah biraların en meşhuru.

————————————–

Pilsner Urquell

1 – Pilsner Urquell

Çek Cumhuriyeti

İlk defa Çek Cumhuriyeti’nin Pilsen şehrinde 1842’de üretilen Pilsner Urguell, özellikle yemeklere eşlik ederek içilse de, yemeksiz ve soğuk içildiğinde de ferahlık veriyor. İpek gibi bir içimi olan Urqueli, dünyanın da birçok içki uzmanı tarafından ilk sırada gösteriliyor.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu