Özel Yazılar

Böbreğimi Satıyorum

Böbreğimi satıyorum sadece konu başlığıdır sakin olun. Böbrek satışı falan yok burada. Sadece bir konuya değinmek için yazıyorum :)

Yıllardır internet ortamındayız. Çeşitli web sitelerimiz oldu, bir çok arkadaşımız oldu bu sektörde. Bir arkadaşım kendi web sitesinde böbrek satışının yasal olmadığını anlatan bir yazı yazmıştı. Yazıya gelen yorumlarda böbreğini satmak isteyen insanlar olduğunu gördük. İnsanlar böbreğini satmak için artık internete ilan verir olmuşlar. Bu durumlara bizzat kendi web sitelerimizde gelen yorumlarda gördük. Misal “böbrek rahatsızlıkları” diye bir yazının altına böbreğini satmak isteyen insanlar resmen ilan verdikleri yorumlar bırakmışlar.

Biliyoruz ki insan organını (hangi organ olup olmadığı önemli değil) satışa çıkarmak ve insanın organını buna teşvik etmek suçtur.

Böbrek Satış SiteleriBen organların bağışlanması taraftarıyım. İslam alimleri de bu konuyu destekler. Mantık olarak da şöyle düşünürsek; “ölünce zaten organlarımız çürüyüp gidecek , neden başka birinin sağlığına kavuşması için yardımcı olmayalım ” değil mi?

Buradan da belirtmek isterim eğer bir gün olur da başımıza bir iş gelir önceden de organlarımın bağışlanmasını istiyorum diye geri de bir belge bırakmamış oluruz. Bu yazım bir belge olsun, organlarım ihtiyaç sahiplerine bağışlansın….Ve bunda hiç bir maddi gelir gözetilmesin.

Ülkemizde organ bağışı maalesef çok az, insanlar organlarını bağışlasa bile tutma oranı çok az. Zaten az olan bağış sayısını da işin içine katarsak durum kötü.

Organ satışı yapan insanlar var hatta işi daha da büyütüp organ mafyası haline gelenler var. Bir ara çocuk kaçırma olayları artıp çocukların organlarını satan insanlar ülkemizde çoğalmıştı, emniyet güçlerinin yaptığı bir takım operasyonlarla bu büyük oranda azaldı ama az çok maalesef devam ediyor.

Acil Satılık Böbrek

İnternet ortamına bakarsak bu kişiler organ satışını artık internet ortamına dökmüşler gibi. Bunu nereden çıkardın derseniz yukarıda söz ettiğim gibi insanlar internette çeşitli sitelere böbrek satış ilanı veriyor. Hatta bir ara bu durum gittigidiyor.com da yaşanmıştı.

Ayrıca böbrek rahatsızlıkları konusunda insanları bilinçlendirmek için açılan web sayfalarında da böbreğini satmak isteyen kişilerin çeşitli mesajlarına rastlamamak kaçınılmaz. Aşağıda ki resim sadece bir örnektir.

Satılık Böbrek İlani

 

Yukarıda gördüğünüz gibi bir kaç örnek mevcut. İsmi Erdal olan kişi sanırım daha çok memleketin halini tiye almak için böyle yapmış olabilir veya ciddi de olabilir insanlarımız zor günler geçiriyor…

Özellikle Berkan’ın “Böbrek Satış Merkezi” isimli yazısında bu tür yorumlardan bir hayli fazla var. Okudukça içim burkuldu. İnsanlarımız son çare olarak organlarını satıyor… Onları bu hale düşürenler kendileri mi yoksa başkaları mı? ..

Böbrek satış siteleri var mı bilmiyorum araştırmadım ama inanıyorum internet üzerinde bu tarz işler yapanlar mutlaka vardır. Siz siz olun böyle şeyler yapmayın son çareniz olsa bile yapmayın….Lütfen bakın iyi okuyun internet üzerinden organ satışı yapmaya kalkışmayınız. Hem yasal suçtur, hemde organ mafyalarına kimliğinizi ifşa etmiş olacağınızı unutmayın.

Neyse şu videoyu izleyin biraz keyfiniz yerine gelsin

httpv://www.youtube.com/watch?v=PN9qgOdX_oA

Ben, okulunu bitirmek için, borçlarını ödemek için,evlenmek için,bir yakının hastahane masrafını ödemek gibi çeşitli nedenlerle böbreğini satmak isteyen onlarca kişinin mesajına rastladım. Çok yazık… Ne haldeyiz… Görebiliyorlar mı acaba?

Ayrıca birde ülkemizde git gide popülerliği artan evlilik programları var. İnsanlarımız o programa çıkıp sanki manavdan elma armut seçer gibi eş adayı seçiyorlar. Hatta işi abartıp kendini pazarlamaya çalışan insanlar bile var diyebiliriz. Ben ara sıra sırf gülmek için izlerim o programları , size de tavsiye ederim açın izleyin gülmek için birebir :)

Aman dikkat edin bir hataya düşmeyin.

İsterseniz buraya böbreğinizi satmak için ilan verebilirsiniz dememi sakın beklemeyin :)

İlgili Makaleler

213 Yorum

 1. ankara yaş 27 erkek 0 rh pozitif bağışlıyorum.

 2. YaŞ 27 Kilo 84 Kan Grubum A rh +
  Acil ihtiyaçtan dolayı Karaciğerimi satıyorum Fiyat konusunu özel olarak konuşuruz İletişim

 3. Yaş 30 kilo 60 maşı skıntıdan dolayi 30 bine böbrek yada karaciderimi bagislica arayın ayrıntıları konuşalım

 4. Bende böbreğimi satıyorum çaresizlik borcum çok lütfen arayın k.maraş

 5. 31 yaşındayim kan gurubum B erhaj pozitiftir hiç bir sağlık sorunum yoktur maddi sıkıntılarımdan dolayı acilen böbreğimin birini yada karacigerimin bir parcasini satmak zorundayım.
  mail:

 6. 48 yasındayım tek ıstedıgım cocuklarımla berabe yasayabılmek ulasın

 7. Arh + böbrek arayan varsa böbreğimin tekini bağışlamak istiyorum borçlarım var
  ciddi olanlar arasın 0

 8. istanbuldan 36 yasındayım abrh pozitif kangurubum 50 bin evro böbregimi satıyorum ciddiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu