Teknoloji

Uzaylılar Var mıdır?

Malum dün ünlü İngiliz bilim adamı astrofizikçi Steven Hawking bir konuşma yapdı ve evrende yanlız olmadığımızı uzaylıların olabileceğini,onların çok zeki varlıklar olduğunundan falan söz etmiş sanırım. Yani Steven Hawking’e göre uzaylılar var…

Evet olabilir uzaylılar neden olmasın… Evren 13.7 milyar yıl önce oluşmaya başladı ve evren her geçen gün büyüyor…  Astrofiziğim iyi değildir ama bildiğim kadarıyla size  evrenin genişlemesini şöyle açıklayayım… Maddenin en küçük yapı taşı olan atomuda oluşturan küçük parçacıklar vardır. Evren henüz oluşmaya başlamadan önce sadece bir noktaydı.. Atomu oluşturan küçük yapıtaşlarından biri nöronlar . Şuan CERN de yapılan deneyde daha küçük yapıştaşlarına ulaşılmaya çalışıyor saten. Bu küçük yapıtaşları birleşerek zamanlo atomu ,çekirdeği vs oluşturmaya başladı. Daha sonra bunlar birleşe birleşe yıldızlar gibi gök cisimleri oluşmaya … Yani bu zincir gidiyor böyle işte :) (bu olay kabataslak böyle,  gelişmiş bir astrofizik eğitimi almadım ancak dinlediğim konuşmalar okuduğum kitablar bunu gösteriyor :) )

Asıl konumuza gelelim. Evet bencede evrende yanlız olmayabiliriz. Diğer gezegenlerde de canlılar olabilir ama bu canlılar insanlar iyi yaratılmadıklarına eminim.
Hergün biryerde görürsünüz dünyaya uzay mekiği indi vs… Bırakın yahu palavra… Bilmem bilir misiniz dünyaya en yakın yıldız 4.5 yıl uzaklıkda…

Eğer evrende bizden başka canlılar var ise ya bunlar hayvan sınıfına giren yaratıklardır yani gelişmiş zekaya sahip değillerdir ya da şuanki dünya teknolojisinden daha fazla gelişmiş bir insan topluluğu vardır. Evet aynen böyle düşünüyorum. Uzay mekiği ile gelen canlılar var ise bunlar uzayda yaşayan gelişmiş insan topluluğudur. Yani tabi var ise ki buna inanmak biraz zor değil mi?

Umarım anlatmak istenileni anlamışsınızdır :)

Evrende dünyadaki canlılardan başka canlılar olduğuna inanıyorum ama bunlar gelişmiş zekaya sahip insan üstü varlıklar olduğuna inanmıyorum.

Dediğim gibi eğer var ise onlar gelişmiş teknolojiye sahip insan topluluklarıdır…

Bu konudaki görüşlerini paylaşırsanız sevinirim :)

Bu arada Steven Hawking’in açıklamasıda şöyledir:
“Dünya dışı hayatın var olduğu neredeyse kesin. Sorun, uzaylıların kim olduğu. Bence onlarla temasa geçmek çok riskli olabilir. Zeki yaşamın, karşılaşmak istemeyeceğimiz bir tür haline nasıl gelebileceğini görmek için kendimize bakmamız yeterli. Bence uzaylıların devasa gemileri olabilir. Belki de kendi gezegenlerinin tüm kaynaklarını tüketip kainatta göçebe haline gelmişlerdir. Bu gelişmiş uzaylılar, ulaşabildikleri gezegenleri fethedip sömürgeleştirmek isteyebilirler.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu