Türklük

O Rozeti Takmayacakmışım… Bak Sen!

Bu aralar hep siyasi yazılardan gidiyoruz ama ne yapalım biz ses çıkarmayınca birilerinin sesleri yükselmeye başlıyor…

Bu yazımda da size yine yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Taze bir olaydır. Bugün okulda yaşadığım ufak ama önemli bir konu…
Ben okul üniformamın üzerine bir Türk Bayrağı rozeti takarım. Tam kalbimin üzerinde yer alır. Şuan lise 3 öğrencisiyim ve 3 senedir aynı yerinde duruyor.Resimde de gördüğünüz gibi.
Zaman zaman tepkiler aldık mı aldık, halende alıyorum. Bayrak rozeti ne diye tepki alır diyorsanız. Bende anlamış değilim.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]
vedat osman korkut
Rozeti gören “ülkücü müsün? Milliyetçi misin? Türkçü müsün?” gibi sorular soruyor. Anlaşılan bizden başka sahip çıkan kalmadı

Rozetimi hemen siyasetle ilişkilendirirler.Hayatımız siyaset….
Bugün yaşadığım olayda karşımda ki kişi ampülcü bir şahıs ve ben olayın baş kahramanıyız.

Teneffüs sırasında arkadaşlarla dikilmiş sohbet ediyoruz. O an yanımıza arkadaşımın arkadaşı olan ampülcü şahıs geldi. Selam kelam ettikten sonra gözü rozetime takıldı. Bana dediği ilk şey ” Her yerde ne olduğunu belli etme o rozeti takma” . Tabi ben bu tür olaylara alışkın olduğum için güldüm :) ve sevindim yine bana malzeme çıkmıştı birilerine haddini bildirecektim ;)

Neden dedim ne olmuş takıyorsam?

Dedi ki ben kürt bayrağı takıyor muyum?

Kürt bayrağı diye bişey var mı? diye sordum

Ona cevap vermedi ve şöyle devam etti:

“Her yerde ne olduğunu belli etme. Ben ampülcüyüm [/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][aslında akpliyim dedi de yani ben ampülcü diye çeviriyorum] dükkanımıza CHP’li müşteri geldimi CHP’li oluyorum, bir başka partili gelince ondan oluyorum .”

falan filan böyle devam ediyordu ki ben kestim sözünü ve şunları söyledim:

Ben işte senin gibi değilim. Sen eğer bunu yapıyorsan 1 torba kömüre de herşeyini satarsın Vatanını , milletini,kardeşini,ananı,babanı . Neyin varsa satarsın. Ben neysem her yerde herkesin karşısında O’yum. Ben Türküm bu rozeti de gururla takarım. Hiç bir şeyden hiç kimseden korkmam.

Çantamızda bizim birde bayrağımız vardır. Onu istedim arkadaşımdan getirin dedim gözü gönlü bayrak görsün belki açılır. Bayrak gelince ampülcü arkadaş iyice küplere binmeye başladı terledi.. :)

Sonra eliyle anlamsız bir kaç hareket yaptı, neyse tabi ben bu sefer acayip sinirlendim. Elimle eline vurdum geri çekti. Tekrar aynı şeyi yapınca kaşları çattım tekrar vurdum eline . Ampülcü iyice sinirlendi. Yanımızda ki arkadaşlar baktı kavga çıkacak ampülcüyü yavaştan uzaklaştırmaya çalıştırlar gitmek bilmedi.

Benimde ailem tarafımdan siyasi yasağım olduğu için sinirlerime hakim olmayı yavaş yavaş öğrendim. Bu tür olaylarda sinirlerime hakim olunca daha aktif oluyorum :)

Sinirlerime hakim olmam o olayın uzamasını da engelledi. Eskiden bu kadar erken bırakmazdım. Aferim bana sinirlere hakim olmayı becerebiliyorum :)

Ampülcü arkadaş uzaklaşınca bende sınıfıma doğru yöneldim. Sınıfın kapısı arkamdan hızlı bir şekilde örtülünce ben ve bir kaç arkadaşım sınıftan çıktık . O salakça davranışı yapan kişi tahmin ettiğiniz gibi ampülcü arkadaş. Sinirlerine hakim olamamış sinirini kapılardan çıkarıyor. Arkadaşlar üzerine yürümek istediler de engelledim. Sonuçta okuldaydık tartışmanın uzaması zararlı olacaktı ..

Herneyse sözün kısası

Mehmet Emin Yurdakul’un dediği gibi “Ben bir Türküm dinim, cinsim uludur” .

Ben Türküm. Bayrağımı özgürce taşırım kimsenin bir söz söylemeye hakkı yoktur olamaz. Olmayacaktır.

Bizler Kür Şad’ın , Oğuz’un , Şeyh Şamil’in, Fatih’in , Atatürk’ün torunlarıyız. Korkusuz…[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Süpersin seni cok tebrik ediyorum. Gerçekten harika.! Ne mutlu Türküm diyene!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu