Film&Dizi

Halk Düşmanları (Public Enemies) Filmi İzle (Film Fragmanı)

public-enemies-empireFL-01Halk Düşmanları (Public Enemies) Filmi İzle (Film Fragmanı)

Bryan Burrough’un “Halk Düşmanları: Amerika’nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI’ın Doğuşu, 1933-43” adlı kitabından uyarlanan film  iddialı bir yapım.Yönetmenliğini Michael Mann‘in üstlendiği , oyuncu kadrosunda Christian Bale, Johnny Depp, Marion Cotillard, Channing Tatum gibi isimlerin bulundugu, drama,aksiyon,suç türlerinde başarılı bir yapım Halk Düşmanları (Public Enemies).

Filmin Konusu:

John Dillinger 1930’lu yılların Amerikası’ndaki suç patronlarından biridir. Dillinger’ı kimse durdurmayı başaramaz. Hiçbir hapishane onu planlarından alıkoyamaz. İşlediği suçların hayranlık uyandıran tuhaf cazibesi ve yaptığı banka soygunları onu, büyük ekonomik kriz yüzünden bankalardan nefret eden halkın gözünde bir nevi kahramana dönüştürmüştür. Tıpkı kız arkadaşı Frechette’in gözünde olduğu gibi…

Dillinger ve sosyopat Bebek Yüzlü Nelson ile banka soyguncusu ve katil zanlısı Pretty Boy Floyd’dan oluşan çetesi, polis örgütü içinde daha sonradan FBI’ya dönüşecek ve kanundışı işleri engellemek üzere kurulan bir soruşturma bürosunun açılması fikrinin doğurur. Federal Soruşturma Bürosu’nun başına J. Edgar Hoover direktör olarak atanır. FBI, Dillinger’ı ve ekibini Amerika’nın bir numaralı “Halk Düşmanı” ilan eder.

Hoover, FBI’ın bir numaralı hedefi haline gelen Dillenger ve çetesini yakalama görevini FBI’ın Clark Gable’ı olarak bilinen Melvin Purvis’e verir. Ne var ki, Dillinger ve ekibi Purvis’in adamlarından daha zekidirler ve giriştikleri silahlı çatışmada polisleri aldatmayı ve kaçmayı başarırlar. Ne var ki, Purvis işin peşini kolay kolay bırakmaya niyetli değildir.

kaynak: hürriyet


Filmin Fragmanı:

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu