Film&Dizi

İzledim: Çelik Yumruklar

Çelik Yumruklar Filmini izledim (Reel Steel )

2011 Hindistan-ABD yapımı güzel fantastik bir film. Film 2020 yıllarında geçiyor. Filmde Hugh Jackman,  2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların insan boksörlerin yerine ringlere çıkmasıyla ünvan kazanma şansını kaybeden dövüşçü Charlie’yi canlandırıyor. Charlie, bir yer altı boks ringi için hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak geçimini sağlamaktadır. Plansız düzensiz hareket ediyorsun Charlie..

Charlie elinde ki son robotunuda bir boğaya parçalatınca beş parasız ve robotsuz kalır. Bu dövüşten sonra Charlie’nin eski karısı ölüm haberi gelir ve oğlu için bir velayet davası açılır. Charlie, oğlu Max’in velayetini almak istemez ki zaten zamanında bırakıp gitmiştir 1 yaşında . Max’in teyzesi velayeti almak ister ancak kocası pek hoşnut değildir birde o ay içerisinde bir tatil planları olduğu için … Bunun üzerine Charlie harekete geçer ve Max’in eniştesi olan adamla anlaşma yaparak 100 bin dolara Max’in velayetini onlara verebileceğini ve tatil boyunca Max’ bakabileceğini söyler tabi teyzenin bu para olayından haberi yoktur. Anlaşırlar.

Charlie aldığı parayla kensine japon veya çin yapımı her neyse orasını unuttum bir dövüş robotu alır bu robot gayet iyi bir robottur. Charlie ve Max ilk dövüşlerine bu robot ile çıkar ancak Charlie’nin beceriksizliği sebebiyle bu robot ilk maçında parçalanır :)

Daha sonra baba ve oğul bir hurdalıkta robot parçaları aramaya çıkarlar bu parçalar ile yeni bir dövüş robotu toplamayı planlarlar. Max dikkatsizliği sebebiyle bir yerden düşer ve onu kahraman robotumuz kurtarır.  Kahraman robot Edın (okunuşunu yazıyorum :P ) . Charlie bu hurda robotu önce almak istemez ama Max zorla onu o çamur yığınından çıkarır ,temizler ve iyi bir robot haline getirir. Maceralar bundan sonra başlıyor . Baba oğul ve edın’ın bir anda ünlü olurlar ve tüm robot dövüş piyasası onlarlardan konuşur..

İzlemelisiniz.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3S8a180uYBM

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu