Cep Telefonları

Google Nexus 4

Google Nexus 4 tanıtılmadı ama ortaya çıktı. Hemde nerede biliyor musunuz? Tıpkı iPhone 4’de olduğu gibi Google amcamızın sır gibi sakladığı cep telefonu da bir barda bulundu.

Aslında Google barda ortaya çıkan Nexus 4 isimli akıllı telefonunu bu akşamki Android etkinliğinde tanıtmayı planlıyordu. Ancak şehri vurması beklenen kasırga neticesinde etkinliğin ertelendi ve Nexus 4 ‘ün tanıtımı da ertelenmiş oldu.

Peki Google amcamızın yeni akıllı telefonu Nexus 4 nerede nasıl bulundu? Nexus 4, San Francisco’da bulunan 500 Club adlı bir barda barmen tarafından bulunmuş.

Telefonun üzerinde yazan “Satılamaz” ibaresinin dikkatini çekmesiyle Barmen Barton, Google’ın ofisini aramış ve Google’dan Brian Katz, telefonu almak için bara gelip telefonu teslim almış.

Her ne kadar bar çalışanı telefonu Google amcamıza iade etse de, teknoloji dergisi Wired’a olayı anlatmış ve Nexus 4’ün fotoğraflarını vermiş. Cihazın fotoğrafları bir bir internete servis edilirken, Google’ın uzun süredir devam eden gizlilik çalışmaları boşa çıkmış oldu.

KIsa bir not: 2 yıl önce de bir iPhone prototipi ABD’de bir barda unutulmuş, bar çalışanı 5 bin dolar karşılığında telefonu Gizmodo isimli bir başka teknoloji blog sitesine vermişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu