Cep Telefonları

Samsung Galaxy S4 Floating Touch Özelliği

Samsung Galaxy S4 Floating Touch Özelliği

Daha önce sizlere Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Fiyatı başlıklı yazıda çok yakında piyasaya çıkacak olan Samsung Galaxy S4 hakkında bir takım bilgiler vermiştik. Şimdi bu yazıda da Samsung Galaxy s4 ile gelmesi beklenen floating touch özelliği hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Samsung’un 14 Mart 2013 günü tanıtmasını beklediğimiz Galaxy S4 modeli , Sony’nin daha önce Xperia Sola modelinde kullandığı Floating Touch özelliğini kullanmasını bekleniyor.

Samsung’un Galaxy Note modellerinde yer alan S-Pen adlı Stylus kalemi ekrana yaklaştırdığınızda, Air View özelliği sayesinde hafif bir mesafeden de kontrolü sağlanıyordu.

Samsung, Floating Touch adlı teknolojiyi Galaxy S4‘te kullanarak, ekrana tam olarak dokunmadan kontrol edebilme özelliğini eklemiş olacak. SamMobile.com’da yer alan haberler doğruysa, daha önce Sony’nin Xperia Sola modelinde kullandığı bu teknolojinin Samsung Galaxy S4’te kullanılma ihtimali epey yüksek görünüyor.

Samsung Galaxy S4 satin al

Peki Floating Touch nedir?

Floating Touch’ı kısaca özetlemek gerekirse ekrana dokunmadan, belli bir mesafe yukarıdan elinizi yaklaştırdığınızda bile, hareketlerinizi telefonun algılaması olarak düşünebiliriz. Böylece parmağınızı değdirmeden, onu fare gibi kullanabiliyorsunuz.
Floating Touch (Süzülen dokunuş) adı verilen yeni teknoloji sayesinde, desteklenen cihaz sahiplerinin WEB’de gezinirken parmağını ekrana dokundurmadan, birkaç milimetre yukarıda tutarak bir mouse gibi kullanabilecekleri biliniyor. Tıp kı S-Pen ile yaklaştırdığınızda aktif olan Air View, şimdi parmağınızla kullanılabileceksiniz.

Samsung Galaxy S4, Hangi ekranı kullanacak?

Samsung, Galaxy S4’te yaklaşık yüzde 25 daha az güç tüketen yeni AMOLED materyali Green PHOLED tabanlı ekranı kullanacak. İddialara göre yeni ekranın içerisinde yeşil ve sarı renkleri veren birimler de olacak ama henüz tam olarak yeni ekran türüyle ilgili kesin bir bilgi yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu