Cep Telefonları

İşte Samsung Galaxy S4

Samsung aylardır konuşulan yeni akıllı telefonu Galaxy S4’ün tanıtımını dün gece gerçekleştirdi. Tasarımıyla Galaxy S3’e bir hayli benzeyen yeni Samsung telefon bakın hangi özelliklerle geliyor? HTC One ve Sony Xperia Z gibi dişli rakipleriyle rekabet edecek bir akıllı telefon duyuracağını belirten Samsung, beklenen açıklamayı New York’ta yaptı ve Samsung Galaxy S4’ü duyurdu.

Galaxy S4

4.99 inç’lik dev bir ekrana sahip olan Galaxy S4’te Full HD Super AMOLED ekran teknolojisi kullanılıyor ve bu sayede çok daha keskin bir görüntü kalitesi elde ediliyor.

Galaxy S3’te nasıldı?

4.8 inç’lik ekranıyla Galaxy S4’ten biraz daha küçük bir ekrana sahip olan Galaxy S3’te de benzer şekilde Super AMOLED ekran teknolojisi kullanılmıştı.

Galaxy S4 Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel.

Galaxy S3’te nasıldı?

Galaxy S3’te ekran çözünürlüğü 720×1280 pikseldi.

ucretsiz galaxy s4 fiyati

Galaxy S4

7.99 mm kalınlığında olan Galaxy S4’ün ağırlığı ise 130 gramı geçmiyor.

Galaxy S3’te nasıldı

Ağırlığı hemen hemen Galaxy S4 ile aynı olan Galaxy S3, 8.6 mm kalınlığıyla Galaxy S4’e göre daha kalın bir tasarıma sahip.

Galaxy S4

Galaxy S4’te Samsung çıtayı biraz daha yükseltiyor ve 13 megapiksel dahili kamera sunuyor.

Galaxy S3’te nasıldı

Galaxy S3’te 8 megapiksel dahili kamera kullanılıyordu.

Galaxy S4

1.9 GHz hızında 4 dört çekirdek işlemciden güç alan Galaxy S4’de Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılıyor.

Galaxy S3’te nasıldı

Galaxy S3’te ise 1.4 GHz hızında 4 çekirdek Cortex-A9 işlemci kullanılıyor

Galaxy S4 16, 32 ve 64 GB’lık hafıza modelleriyle geliyor ve siyah ile beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.

Toplam hafızayı yeterli bulmayan kullanıcılar microSD kartlarıyla birlikte ilave olarak 64 GB kapasite daha yaratabiliyor.

Galaxy S4’te LTE, WiFi ve Bluetooth 4.0 gibi ağ teknolojileri de kullanılıyor.

Galaxy S4’lerin en merak edilen özellikleri ise şüphesiz Akıllı Kaydırma (Smart Scrolling) ve Akıllı Durdurma (Smart Pause) uygulamalarıydı. Akıllı Kaydırma ile kullanıcılar göz hareketleriyle bir web sayfasını aşağı doğru göz hareketleriyle kaydırabiliyor.

Akıllı Durdurma uygulaması ile ise kullanıcılar ekrana bakmadıkları esnada ekranda görüntü oynuyorsa video otomatik olarak durduruluyor ve gereksiz batarya kullanımının önüne geçilmiş oluyor.

Donanım özellikleriyle beraber bir dizi yeni uygulamayla dikkat çeken Galaxy S4’te bulunan S Translator uygulaması ile mesaj ve e-posta iletileri farklı diller arasında çevrilebiliyor.

Ancak şu an için S Translator uygulaması Türkçe dil desteğini içermiyor.

S-Voice Car, size gelen bildirimleri okuyabildiği gibi mesajları da sesli olarak okuyabiliyor. Aracınızdaki Bluetooth ile araç hoparlörlerinden tüm bildirimleri dinleyebiliyorsunuz.

Galaxy S4 ile birlikte çalışan S Band isimli özel bir bileklik yardımıyla telefon cebinizde olmasa dahi vücudunuzla ilgili verileri almaya devam edebiliyorsunuz.

S Band ile Galaxy S4 arasındaki veri alışverişi ise Bluetooth teknolojisi aracılığıyla sağlanıyor.

Group Play isimli uygulama ile Galaxy S4’ler arasında şarkı ve fotoğraf paylaşımı mümkün olurken, Asphalt 7 gibi bazı oyunları da iki Galaxy S4 kullanıcısı karşılıklı olarak oynayabiliyor.

Story Albüm özelliği ile telefonunuz şehir değiştirip geri döndüğünüzde bunu algılıyor ve gittiğiniz kent ile ilgili bir albüm hazırlıyor.

Galaxy S4’te ayrıca pek çok yeni kamera modu var. Bunlardan biri ise Dual Camera özelliği… Bu özellik ile ön ve arka kameralar aynı anda kullanılabiliyor ve iki ayrı görüntü tek seferde elde edilebiliyor.

Galaxy S4’ler kablosuz olarak da şarj olabilecek. Kablosuz şarj pad’i sayesinde kullanıcılar telefonlarını prize takmadan kolayca şarj edebilecek.

Galaxy S4 Nisan ayı sonunda 155 ülkede 327 mobil operatör kanalıyla satışa sunuluyor. Ancak Samsung, cihazın fiyatını şimdilik paylaşmamayı tercih etti.

Samsung Galaxy S4, Türkiye’ye Nisan ayının sonunda gelecek. Samsung Galaxy S4’ün fiyatı ise vergiler dahil 2.000 TL civarında olacağı bekleniyor.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S4 Floating Touch Özelliği ve Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Fiyatı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu