Cep Telefonları

Geçmişten Günümüze Cep Telefonları

Geçmişten Günümüze Cep Telefonları

İlk cep telefonu 1973 yılında Motorola şirketin mühendis olarak çalışan Amerikalı Martin Cooper tarafından geliştirildi. Amerikalı Martin Cooper ilk cep telefonu içinse şu yorumu yapmıştı “İlk cep telefonları bir kilo’dan ağırdı,bataryası 20 dakikadan fazla dayanmıyordu ancak bu, telefonların uzun süre elde tutulmaması açısından iyiydi” demişti. Çünkü o da anlamıştı ki cep telefonlarını uzun süre kullanmak zararlıydı… Cep telefonu zararlarını hemen göstermez , zaman içerisinde bütün zararlar ortaya çıkacaktır…

Misal dikkat kaybı,baş ağrısı, görme ve işitmeye etkileri çoktur.
Oyun, SMS gibi görsel öğelerinin uzun süre kullanımı göz yorulmasına ve baş ağrısına neden olabilir. Aynı şekilde sesli öğelerinin uzun süre, yüksek ayarda ve özellikle kulaklık ile kullanımı geçici ve kalıcı işitme kayıplarına ve baş ağrısına neden olabilir.

Eski Cep Telefonları

 

2000’li yılların başlarından çeşitli cep telefonları. Hızlı bir evrim geçiren cep telefonları günümüzde renkli ekranlı ve harici antensizdir.

İlk cep telefonunun ortaya çıkışı yani 1973 yılından beri cep telefonu sektörü hızla büyüdü. Cep telefonu bir insanın hayatında olmazsa olmazların en başında yer alıyor artık. Web sitemin cep telefonları kategorisinde de cep telefonları hakkında güzel bilgiler ve iyi cep telefonu örnekleri bulabilirsiniz.

Aşağıda ki resimde de göreceğiniz gibi cep telefonları 1973 yılından beri hızlı bir büyüme gösterdiler..

gecmişten günümüze cep telefonları resimleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu