facebook

Facebook Özel Mesajlarınızı Okuyor!

Facebook bir gerçeği daha itiraf etti. Facebook özel mesajlarınızı okuyor.Evet yanlış duymadınız.

Facebook kullanıcılarının özel mesajlarını izlediğini kabul etti. Gizlilik konusunda hiç bi zaman güvenmediğim facebook bir gerçeği daha itiraf etti ve özel mesajların okunduğunu kabul etti.

Facebook’un güvenlik şefi Joe Sullivan, yaptığı açıklamada kullanıcıların yazışmalarını okuduğunu; ancak okumaktaki amaçlarının pedofilleri tespit etmek olduğunu söyledi.
Facebook, yeni teknolojileri kullanarak pedofilleri engellemeye çalışan çok sayıdaki firmadan biri. Bu tür çalışmalar genellikle, uygunsuz dil ve kişisel veri paylaşımının otomatik olarak taranmasıyla başlıyor. Mahküm edilmiş pedofillerin internet sohbetleri yazılıma yüklenerek uygunsuz konuşmaların tespit edilmesi sağlanıyor.

Reuters haber ajansında yer alan bir habere göre, Facebook’un güvenlik şefi Joe Sullivan, söz konusu sohbetlerin sadece program alarm verdiğinde okunduğunu söylüyor. Sullivan, sosyal paylaşım sitesinin suçsuz kullanıcıları mağdur etmek istemediğini de sözlerine ekliyor. Ancak bu durum bir başka konuyu da gündeme getiriyor: Facebook böylece resmi ağızdan sohbetleri okuduğuna da teyit etmiş oluyor.

Kısacası: Facebook herhangi bir suç unsuruna karşı önlem almış. Genellikle ingilizce ve arapça dili üzerinden konuşanları takip eden bir sistemde, taciz,cinayet,soygun gibi suçlar için Facebook’u kullananları tespit etmek için bir sistem geliştirmişler…

http://twitter.com/vedatkorkut/status/224870434380845056

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu