Film&Dizi

Efsane Prens (Jumong) Replikler

Efsane Prens (Jumong) Replikler

Trt’de yayınlanan Efsane Prens (Jumons) dizisini bilmeyeniz sanırım yoktur. Bir uzakdoğu dizisi.Diziye sevenler için bizde  Efsane Prens dizisinin en güzel repliklerini seçtik ve sizlerle paylaşıyoruz işte o replikler…

4. Bölüm /Lady Yuhwa, Jomung’a ” Hatalarının bedelini ödemekten kaçınan birisi, nasıl adam diye ortalıkta dolaşır? ”…

9. Bölüm / Lady Yuhwa : ” Sizi en çok korkutan şey ne majesteleri?”

Kral Geumwa : ” Sizi böyle üzgün görmek”

11. Bölüm / Hae Mo-su, Jumong’a : ”Güneş battığında kılıcını bu kez ayın üstünde kullan”…

hae mo_su jumonga: Daha iyi kılıç kullanabilmek için geçmişin izlerinden kurtulmalısın! Diyor

Hae Mo Soo’nun Ju Monga 12. bölümde söylediği söz.

“Yüzlerce insanın savaştığı bir meydanda hayatta kalabilmen için iyi nişancı olman yetmez aynı zamanda çokta hızlı olmalısın.”

Bide “Yanındaki kadını koruyamayan biri binlerce insanı nasıl korur.”

13. Bölüm / Kral Geumwa, Jumong’a : ” Gökyüzündeki Tanrılar seni unutmuş olsa da, her zaman oğlumsun. Bunu sakın unutma…”

17. Bölüm / Kendi isteği ile haydutların kampına giden Soseono, Jumong’a ” Generalle anlaşmaya geldim ancak siz olmazsanız gelemezdim. Bu cesareti siz verdiniz”

” Sizinle ölene kadar birlikte olmak istiyorum. Burada ölsem bile, hiç pişmanlık duymayacağım. Çünkü siz yanımda olacaksınız.”

Jumong’un Soseono’ya cevabı : ” Hanımefendi, ben de ölene kadar sizinle olmak istiyorum.”

17. Bölüm soseno saeryong Babam yıllar önce bana söylediği sözü hatırladım iyi bir tüccar gerektiğinde düşmanınla bile anlaşma yapmalıdır.

vedatkorkut.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Jumong yani Song Il Gook, hayranı olduğum sadece benim değil birçok kimseyi TRT ekranlarına kilitleyen başarılı bir oyuncu. Ülkemizde o kadar fazla hayranı var ki sanırım kendisi bilse şaşırır kalırdı. Doğrusu TRT yi tebrik ediyorum. Çünkü bu uzak doğu dizilerinde derin felsefî konular ve yaşanmış bir tarih bizleri hem eğitiyor hem de ‘olan’ dan sıyrılıp, olmamız gereken için bizi düşündürüyor. Daha çok insan olma onurunu, kim olduğumuza karar vermemizi ve olmamıza imkân tanıyan şeyleri duyumsamamızı sağlıyor. Bu başlığı görünce çok sevindim. Çünkü bu uzak doğu dizileri hâlâ TRT de devam etmektedir. Mutlaka izlenmeli! Ben dizi izlemeyen biri olarak bu uzak doğu dizilerini kaçırmamaya çalışıyorum. Ve ayrıca uzak doğu filmelerini de ya da uzak doğu kültürüne ait herşeyi çok seviyorum. Uzak doğu insanlarına da ayrıca hayranım. Zira evrene saygılı olmaları, insan olarak dünyaya niye geldiğimizin anlamını bildiklerini, yüksek değerlere göre yaşadıklarını ve ben bilincinin geliştiğini görebiliyoruz.

    Değerli paylaşımın için kutlarım Vedat Osman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu