Wordpress

Wordpress Etiket Sayfası Yapma

wordpressWordpress Etiket Sayfası Yapma

Merhaba blogcu arkadaşlar, bugun bir wordpress dersi vereceğim. Aslında çoğu kişi tarafından bilinir ama bilmeyenlerde vardır. Bazı kaynaklarda tam olarak verilmemiş kullanıcılar iyi bilgilendirilmemiştir. Bu dersimiz de wordpress de etiketlerin tümünü ayrı sayfada göstermeyi öğreneceğiz. Bu işlem en fazla 5 dakinanızı alacaktır bundan emin olabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan nasıl etiketleri ayrı bir sayfada göstereceğimizi anlatayım..

Öncelikle bu işlem için herhangi bir eklenti kullanmayacağımızı bildirmek isterim. Temanızda kayma gibi durumlarda söz konusu olmayacak sadece 1-2 kod ile halledeceğiz bu işlemi. İşlemimiz için temanızın page.php ‘sinin bir kopyasını alın ve kopyaladığımız dosyanın ismini etiketler.php olarak değişin ve temanızın bulunduğu dizine atın.

Daha sonra kopyaladığımız etiketler.php yi açın ve içinde ” <?php the_content ” ile başlayan satırı silin genelde ” <?php the_content(‘Read the rest of this entry &raquo;’); ?> ” bu kod bulunur. Genelde aynıdır çünkü bu kod olmadan yazı gösterilmez.

[php]<?php
/*
Template Name: etiketler
*/
?>[/php]

ayrıca yukardaki kodu etiketler.php ‘nin en üstüne yapıştırın. Bakın en üstte olmalı yoksa şablon olarak görükmez

[php]<?php wp_tag_cloud(‘smallest=8&largest=36&number=500&orderby=name&sort=ASC’); ?>[/php]

Şimdi efenim bu sildiğimiz kodun yerine yukardaki kodu yapıştırın.Bu koddaki ” 500 ” rakamı fazla gösterilecek etiket sayısını ifade eder. 8 en küçük etiket boyutu 36 ise en büyük etiket boyutu anlamındadır. Bu boyutlar etiketlerin kullanım  sıklığına göre otamatik yapılır. Bu ayarları yapdıkdan sonra sayfayı kaydedip çıkın ve temanızın içine atın.

Şimdi sitenizin admin panelinden yeni sayfa oluştura gelin ve sayfanıza bir isim verin benim yapdığım gibi etiketler diyebilirsiniz. Ve sağ tarafta bulunan şablon kısmından daha önce oluşturduğumuz etiketler şablonunu seçin ve yazınızı onaylayın …

Örnek: etiketler

Herhangi bir sorusu olan arkadaşlar burdan sorabilirler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Etiketleri nasıl yanyana değilde alt atla alabilriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu