Özel YazılarTürklük

Terör!

Katkı edebiyatı yapanlar Türkiye’nin milli birliğini ve güvenliğini hedef alan terör karşısında ihanet sınırlarına dayanan büyük bir acz içindedirler. Gayeleri, maksatları ve eylemleri sağlam unsur ve esaslara dayanmayan, sadece günü kurtarmaya yönelik bir bozuk zihniyet Türkiye’nin karşısına her gün yeni bir güvenlik tehlikesi ve tehdidi çıkarmaktadır. Bu zihniyet ülkemizin her türlü değerlerini, hassasiyetlerini hiçe saymakta ve plânlarını gerçekleştirmek için bizim üzerimizde bir tasarruf alanı yaratmak istemektedir.

<< Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını ihtiyat haline getiren insanlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar. >> M. K. ATATÜRK

Milli birlik ve beraberliğimizi parçalamak isteyen emperyalist güçlerin hedefi özellikle gençlerin üretip, paylaşmalarını engellemek ve böylece mutsuz birer birey olmalarını sağlamaktır. Dahası Türk milletine mensup olmanın onurunu yaşatmamaktır. Devlet millet bütünleşmesini zayıflatarak Türk milletini etnik kimlik çatışmasına sürüklemektir. Bunun içinde her yolu deneyecektir ve bu yollardan birisi de terördür.

bayrak

Bellidir ki bu emperyalist güçler ile Türkiye’nin çıkarları taban tabana zıttır. Yüksek teknolojik ve finansal ağı da kullandıkları terör; onlar için, bilinçli, kanlı bir siyaset yapma aracıdır. Büyük sermayeli şirketlerin önemli bir kısmı, yabancı şirketlerle ekonomik ilişkiler içindedir ve bu ilişkiler özellikle emperyalist güçler tarafından kuşkusuz yeni haritaların şekillendiği, büyük projelerin hazırlandığı, uygulamaya konulduğu, yenilendiği dahası varlığını teröre bağladığı sözde umududur. Birileri geçmişte olduğu gibi bugün de vazifesini yapmaya devam edecektir esas olan bu coğrafyaya egemen devlet olarak bizim ne yaptığımızdır. Devletimizin ebediliği, ülkemizin ve milletimizin geleceğini düşünerek; Bosna’da, Kosova’da, Gazze’de, Lübnan’da, Karabağ’da ve Irak’ta terörü kullananların oyunlarını ve egemenlik haklarımız ile milli çıkarlarımızı göz ardı ederek siyasi ikbal sahibi olmak isteyenleri artık görmeli ve engellemeliyiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet var edecek Türk milletinin bütünlüğüdür. Türk milletini etnik tuzakların içine çekerek gerginlik ve iç çatışma ortamı yaratan böylelikle varlığını, geleceğini tehlikeye atmak isteyen bu küresel güçler maalesef, Türklerin varoluş tarihinden habersizdir. Türk’ün ruhu, İstanbul surlarına o gün bayrak dikerken şehit olanlardan ne kadar yiğitlik namına hissedarsa Çanakkale’yi geçilmez yapan şehitler kadar da hatıra yüklüdür.

<< Hürriyet ve Bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, özel ve resmi hayatımın her kademesini yakından tanıyanlarca bu aşkım bilinir. Bence bir millete şerefin, hürriyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır. Ben şahsen bu saydığım özelliklere çok önem veririm ve bu özelliklerin kendimde varlığını iddia edebilmek için milletimin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu nedenle millî bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle uygarlık gereği olan dostluk ve siyaset ilişkilerini büyük bir incelikle takdir ederim. Ancak benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım. >> M. K. ATATÜRK (1921)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu