Türklük

Tacı Haine Giydirmeyeceğiz!

Tacı Haine Giydirmeyeceğiz!
Uyanıyoruz! Yıllarca üstümüze serpilen ölü toprağını artık üstümüzden silkeliyoruz. Üstümüzde değil ölü toprağının ağırlığı, bize uyuşukluk verecek en ufak bir toz zerresine tahammülümüz yok. Artık sesimiz daha gür ve biz Türk diyarına gönül vermişler artık meydanlardaki yerimizi aldık. Devlete düşman, kin besleyen, nefret duyan ideolojilerin gariplik edebiyatı yapanlarına geçit vermemek üzere meydanlardayız. Türk’ün hakkını arıyoruz. Hakkımızı arıyoruz. Sesimizi çıkarıyor ve bilgimize güvenerek, soyumuza atılan iftiraların içinden alnımız ak çıkıyoruz.

Bir Türk’ün, genç ya da yaşlı fark etmesizin, damarlarında asil ırkın kanının dolaştığı her Türk’ün soyunun alnını ak, başını dik tutması gerekiyor. Türk kimliği, bize verilen bir emanet. Emanete gereken değer verilmeli ve korunmalı. Son yıllarda gerek sosyal medya etkisi, gerek artık her türlü materyale kolay ulaşılabilir olmasından dolayı kaynak edinmek zor olmuyor. Hiç kitap okumayan bireyler dahi artık zihne yer edebilecek özellikte bir görsel veya fotoğraf sayesinde veya paylaşılan görsellerin amacına uygun açıklamaları sayesinde tarih, kültür, örf ve adet, ananeler artık bilinir hale geldi. Peki, bu nasıl oldu? Gençler artık uyumaya son verdi. Son verdi de ses çıkarmaya, biz de varız demeye, damarımızdaki soylu kanı taşımaya layık bireyler olarak yaşamı sürdüreceğiz demeye başladılar. Gençler, milli benlik duygusunun her zaman diri tutulmasına hizmet veren belgeseller, kitaplar ve seminerler ile kendilerini geliştiriyorlar. Türk büyüklerini anma törenlerine katılarak, günümüz Türkiye’sine gelene kadar ne türlü uğraşlar verilmiş, zorluklar yaşanmış öğreniyorlar. Yeterli mi? Hayır. Daha fazla! Daha da fazlası lazım.
Türk genci denildiğinde, karanlığı aydınlatan dolunay, gündüzü yaşatan güneş akla gelmelidir. Bir Türk genci; gece ay, gündüz güneş olmalı. Karanlık gecelerin parlayan yıldızı olarak gökyüzüne imzasını atmalı. Okumadan olmuyor. Okumak lazım. Tarihi bilmeden, milli kültürü bilmeden bu çağın Türkiye’sinde yaşamak zor. Birilerinden önde olmak, benimsediğimiz ideolojinin temellerini sağlamlaştırmak için kendimizi geliştirmemiz lazım. Kulaktan dolma bilgiler ile bu ülkenin hainine savunma yaparken bir noktada tıkanır ve noksan kalırız. Bilgiler kulaktan dolma ile olmayacak, okuyarak beyne dolacak ki kanımız ile tarihimizin kuvveti harmanlanacak ve ırkımızı, bize armağan olarak verilen altın ırkımızı parlatacağız.
Ne mutlu Türk’üm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu