Atatürk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 2010

Cumhuriyet’imiz 87 yaşında.Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 87. yıl dönümü. Türkiye’nin her tarafında harika kutlamalarla kutlandı. Ankara’da ilk tören Anıtkabir’de yapıldı, İstanbul’da ise akşam Boğaz’da havaifişek ve ışık gösterisi var.

Başkent Ankara’daki Cumhuriyet Bayramı törenleri, sabah 08.45’te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki devlet erkanının Anıtkabir’e çelenk koymasıyla başladı.

Ayrıca Cumhuriyetin 87. yıldönümü etkinlikleri kapsamında bulunan Kırıkkale’nin Balışeyeh ilçesinde bulunan 1744 rakımlı ve 11 kilometre tutan Denek dağını yüzlerce Kırıkkale’li yağmur altında tırmandı. Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, başkanlığında tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra Üniversite öğrencileri ve sivil toplum örgütleri, Dağcılık ve Doğa sporları derneği üyeleri Beyobası köyünün Gökkuyu vadisinde toplandı.

kutlamalardan bir kaç resim

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ya İstiklal Ya Ölüm parolası ile Türk milletinin haysiyetli şerefli bir millet olarak yaşamasını isteyen Atatürk, milletin büyük fedakarlıklar ile kurduğu Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Bağımsızlığı için ölümü bile göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakarlığı yapmakta hazırdır. Yaşasın Cumhuriyetimiz!

    Teşekkürler Vedat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu