Türklük

TSK – Heybeliada F-511 Savaş Gemisi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni savaş gemisi Heybeliada (F-511) tamamen milli üretim olup radarlara yakalanmıyor bu özelliği sayesinde görünmez gemi olarak adlandırılıyor.

İlk milli üretim savaş gemimiz Heybeliada radara yakalanmaması ve tatlu su üretmesi gibi özellikleriyle muhteşem bir savaş gemisi..

Heybeliada F-511 Tamamen milli üretim savaş gemimiz

TÜRKİYE’nin ilk milli üretim savaş gemisi olan ve Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında yapılan Heybeliada (F-511) Korveti 2 Kasım’da çıktığı açık deniz deneme seferini başarıyla sürdürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, MİLGEM Projesiyle, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir savaş gemisinin savaş sistemleri de dahil olmak üzere tüm tasarım, entegrasyon ve analiz aşamalarının tamamen milli olarak gerçekleştirildi…

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!


Heybeliada F-511 Radara yakalanmıyor

HEYBELİADA (F-511) Korveti 99 metre boyunda, 14.40 metre genişliğinde. Gemi, helikopterin konuşlanması için hangara sahip ve 10 tona kadar helikopterler gece gündüz iniş kalkış yapabiliyor. Denizde kalma süresi lojistik destekli 21 gün, lojistik desteksiz 10 gün olan gemide 20 tona yakın tatlı su üretilebiliyor. Heybeliada, “stealth” yani radara yakalanmama özelliğine de sahip. Heybeliada’nın İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda 22 Ocak 2007’de inşasına başlandığı ve 27 Eylül 2008’de denize indirildiği belirtilen açıklamada ayrıca, “Projenin 2’nci gemisi olan Büyükada’nın (F-512) tekne inşası daİstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda devam etmektedir” denildi.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. @TheLegolasChT Saçmalama Muhsin Yazıcıoğlu için Merhum Türkeş Artık o bizden değildir demiştir ülkücülük bir davadır.Ozaman Ülkücülük Şahsa bağlı kalsaydı ALPARSLAN TÜRKEŞ ile beraber biterdi bana akp zihniyetiyle beraber konuşma.

  2. harika ya muhteşem bir gemi
    helal olsun bizimkilere ne mutlu türküm diyene!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu