Grafik Tasarım

Photoshopta Matrix Arkaplanı Yapımı

Photoshopta Matrix Arkaplanı Yapımı

Photoshopta matrix arkaplanı biraz eksimiş olabilir ama belki birilerinin işine yarar :)

Yaklaşık 4 basit adımla photoshopta güzel bir matrix arkaplanı yapıcaz.

Bu güzel matrix efektinin yapımı hemen aşağıda :)

Photoshopta Matrix Arkaplanı Yapımı

1. adım:  İlk olarak istediğiniz boyutlarda yeni bir boş sayfa açın. Arkaplanı beyaz olmasına dikkat edin.

Daha sonra Filter>Texture>Grain yolunu izleyelim çıkan pencerede Intensity ve Constrast değerlerini 100 yapalım veyahut sizler nasıl görünmesini isterseniz ona göre seçebilirsiniz. Daha sonra Grain type i Vertical seçelim ve onaylıyalım karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır.

2. adım: Filter>Artistic>Neon Glow yolunu izleyelim çıkan pencerede glow size ayarını 6 yapalım. Görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.

3. adım : Filter>Stylize>Glowing Edges yolunu izleyerek çıkan penceredeki ayarları sırasıyla 1-6-2 yapalım ve onaylıyalım.Aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır karşımıza.

4. adım: Son olarak layerimizi kopyasını oluşturalım yani 2tane aynı layerimizden olsun {duplicate layer}. Üsteki layerimizi Filter>Blur>Motion Blur yolunu izleyerek angle ayarını -90 , distance ayarını 100 yapalım ve onaylıyalım. Daha  sonra bu layerimizi bleending modu lighten olsun.

Vee çalışmamız bitti. Verilen değerleri tamamen aynı yapmak zorunda değilsiniz yaratıcılığınıza bağlı olarak ayarları değişebilirsiniz. Gerisi artık yaratıcılığınıza kalmış ben sadece tekniği gösterdim :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu