HTML5

HTML5 İnput Placeholder Özelliği

HTML5 İnput Placeholder Özelliği

Artık moda  HTML5. HTML5 ile bir çok yeni özellik geldi bunlardan biride tasarımlara şıklık katacak input placeholder özelliği.
Nedir bu input placeholder özelliği derseniz kısaca input placeholder özelliği inputların yani form yaparken kullandığımız kutucukların içine yazı eklememize olanak sağlıyor. İnputların yanına altına soluna sağına değilde direk içine açıklamalarını girebilirsiniz. Javascript bilenler için aslında basit bir özelliktir ama HTML5 artık moda :)

HTML5 input Placeholder özelliği kullanımı

html5 placeholder

Örnek input kullanımı

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][php]<input id="id1" type="text" placeholder="input açıklaması"> [/php]

Açıklama eklemek istediğiniz input’a placeholder=”yazı” özelliğini eklemeniz yeterli olacaktır.

Örnek HTML5 input placeholder çalışmasını görmek için “HTML5 input placeholder” yazısına tıklayınız.

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu