Resim

Günün Fotoğrafları #2 – 22 Mart 2011

Türkiye’den ve dünyadan günün fotoğrafları derlemesi. En güzel doğa manzaraları, en güzel insan manzaraları,en komik resimleri,hayvanlar aleminden en güzel resimlerin  hepsi burada.


Annelerinin Kanatları Altında
Sahil kuşu yavrularını gösteren fotoğraflar internette paylaşılma rekorları kırıyor. Anne sahil kuşu, şiddetli rüzgâra karşı yavrularına kol kanat gererken; yavrularsa annelerinin kanatları altında rüzgârdan korunmaya çalışırken görülüyor.Fotoğraflardan birinde ise anne kuşun kanatlarını tümüyle açıp tüylerini kabartması ve dört küçük yavrunun annelerinin “kucağında” görünmez hale gelmeleri dikkat çekiyor. En çok ilgi toplayan kare olan bu karede, minik yavruların yalnızca ayakları görülüyor.
kuş
——————————–
Kod Adı Avcı…
O kuşların en yırtıcısı… Anlayacağınız üzere kartaldan bahsediyorum… Norveç’te Hollandalı fotoğrafçı Groningen Harry Eggens tarafından uzun soluklu bir çalışma sonucu karelenen bu resim şimdiden bir çok fotoğraf ödülüne göz kırpıyor… Fotoğrafta kartalın sudan balığı nasıl yakaladığını ve de büyük sayılabilecek bir balığı nasıl taşıdığını görüyorsunuz…
kuş
——————————-
Akrobat Kedi…
Johnny isimli bir kedi görenleri hayrete düşüren akrabasi hareketleriyle sahibi Loree McComb’ye oldukça para kazandıracağa benziyor… ABD’de yaşayan Johnny şimdiden sirklere göz kırpmaya başladı… Çok sayıda cesedin enkaz ve molozların altında olduğu sanılıyor. Devlet televizyonu liman kenti Minamisankri’de yaklaşık 10 bin kişiden haber alınamadığını duyurdu.
kara kedi
——————————-
Dostluk…
Kare İrlanda’dan… Dublin’de yaşayan Robin Donabate’nin bir kuş ile olan yakınlığı ve onu elleri ile beslemesi ortaya doyumsuz bir fotoğraf çıkartıyor… Çok sayıda cesedin enkaz ve molozların altında olduğu sanılıyor. Devlet televizyonu liman kenti Minamisankri’de yaklaşık 10 bin kişiden haber alınamadığını duyurdu.
insan ve kuş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu