Genel

Bursa’nın Ufak Tefek Taşları…

Bursa’nın ufak tefek taşları, keman olmuş o yarimin kaşları, bir omuzdan omuza da saçları a benim esmer güzelim , yarimle kol kola gezelim. :) Yazımıza Bursa  yöresine ait güzel bir türkü ile başladık :) Bu türküyü çalışırken sürekli dinlerdim :)) Himmet ustam varolsun :)

httpv://www.youtube.com/watch?v=p-6U-0CBKkk

Geçen 10 gün içinde Bursa’nın Osmangazi ilçesindeydim. İşim gereği orada 10 gün kaldım , İstanbul’a ramazan bayramı sebebiyle geri döndüm ancak tekrar gideceğim :)

Bursa’ya , İstanbul’un o güzelim trafiğinden zar zol sıyrılıp birazcık uzun bir yolculuk ile ulaştım. Bursa’ya varmadan önce ki keyifli 45 dakikalık feribot seferi için bile sürekli Bursa’ya gidebilirim :) Gece yarısı yapılan güzel feribot seferi :) Gündüzleri böyle güzel oluyor mudur acaba bu? Denemek lazım

Bursa Osmangazi ilçesi sessiz sakin Bursa’nın en büyük ilçesi. Etrafı dağlar ile çevrili :) Benim odam da böyle Uludağ manzaralıydı :) .. Geceleri dağın eteğinde ki yerleşkelerin ışıkları yandığında ışıl ışıl bir görüntü ortaya çıkıyor harika :)

İş yoğunluğu sebebiyle 10 günde pek değil hatta hiç gezemedim bu şehri ama sizlere gördüğüm ,sevdiğim ve sevmediğim bir kaç şeyi şimdi dile getireyim , yeniden gittiğimde daha çok gezme fırsatım olacak ve sizlere anlatacak çok şeyim olacaktır bundan eminim :)

Bursa Osmangazi’de Çamlık isimli bir çay bahçesine gittik. Orası eskiden boş arazi iken işletme sahibi orayı kiralayıp güzel bir çay bahçesi haline getirmiş. Üst tarafı aileler için alt tarafı normal eğlenmeye gelen kişiler için , gayet güzel bir yer. Ancak çok fazla dolu olduğu için servis yavaş ve garson arkadaşlar unutkan :)

Semaverde çay keyfi ise paha biçilemez :)

Bursa’nın suları.. Bursa’da evinizin musluklarından buz gibi su akıyor :) Dışarısı ne kadar sıcak olursa olsun su daima buz gibi harika :) Çok enfes tadı olan insanı rahatsız etmeyen, rahatlatan içtikçe içesiniz gelen su Bursa’nın en çok beğendiğim özelliği :)

Bursa’da caddelerde gidiş geliş yollarını ağaçlar ayırıyor, yani caddenin ortası sıralı ağaçlar ile donatılmış, bir çok caddede bunu görmeniz mümkün. Bu da gayet güzel keşke İstanbul’da da böyle caddelere sıklıkla rastlayabilsek :)

Efenim daha sonra Bursa’da sadece mesai saatlerinin bitiminde biraz trafiğe kalabilirsiniz aksi takdirde trafik yok gibi bir şey :)

Bursa’da sevmediğim tek bir şey vardı o da Bursa’ya vardığımızda ilk çorbasını içtiğimiz Derya 2 çorbacısı. Aslında daha önce bir kaç çorbacıya daha uğradık ama onlar kapalıydı Derya 2 ‘nin çorbaları da pek iyi değildi yalan yok :) Eğer giderseniz bence hiç uğramayın oraya :)

İş başında ki iken aynı gün içerisinde : Sabah elektrik çarptı
Öğlen 12 metreden düşmek üzereydim
Akşam camlar üzerine düşüyordum  :) İyi atlattık o günü de :)

Uludağ manzaralı yatağımın yanı sivri sinek leşleri ile dolu bunu da bilin :)

Gurbet hayatı iyi hoşda anne-baba, abi – kardeş hasreti zor be :)

Kısmetse yeni yol haritamız, bayramdan sonra şöyle olacak: Istanbul, Bursa, Ankara, Azerbaycan Bakü… (Bursa’dan sonra ki istikametler değişebilir kesin değil)

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu