Mail Atarak Bilgisayarı Kapatmak

Mail Atarak Bilgisayarı Kapatmak

Mail atarak bilgisayarınızı kapatmak ister misiniz? İsteyebilirsiniz tabi :) . Misal acilen bilgisayarın başından kalkıp dışarı çıkmanız gerekebilir, bilgisayarınızın bir süre açık kalması daha sonra kapanması gerekebilir. Bunun için bilgisayarınıza bir mail göndererek kapatabilirsiniz. Nasıl olacağını hemen anlatalım.

Mail atarak bilgisayarınızı kapatmak için yapmamız gereken ilk şey Ms Outlook’ta bir hesap oluşturmaktır.Ardından belirleyeceğimiz bir yerde >> shutdown – s – t0  << içerikli “pckapat”  isimli bir bat dosyası hazırlamamız gerekiyor. Bu işlemlerin ardında da Ms Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor. Sırası ile bu ayarlar aşağıdaki gibi:

1. Araçlar – Kurallar ve Uyarılar kısmından Yeni Kural diyoruz.

microsoft outlook mail kurulumu

2Boş Bir Kuraldan başla seçeneğini işaretleyerek “İleri” diyerek devam ediyoruz.

microsoft outlook kurulumu

3.Burada  konuda belirli sözcükler bulunsunkişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen v eyalnızca bu makinede seçeneklerini seçerek gerekli şekilde dolduruyoruz ve “İleri” diyerek devam ediyoruz.

microsoft outlook

4. Burada uygulama nesnesini başlat ve iletiyi sil seçeneklerini  işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz. “İleri” diyerek işlemimize devam ediyoruz.

microsoft outlook şifre kırma

5. “Son” ve “Uygula” diyerek işlemimizi bitiriyoruz. Ms Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirttiğimiz adresten “pckapat” başlıklı bir mail geldiğinde ve MS Outlook açık ise bilgisayarımız kendisini kapatacaktır.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir