İlk Okul Günüm

Bugün okulda bir an eskilere daldım… İlk okul yıllarım geldi aklıma. İlk okul arkadaşlarım,ilk öğretmenim İlker hocam … Güzel günlerdi… Şuan 11. sınıftayım. Zaman nasılda çabuk geçiyor.
İlk okul günümü hatırlıyorum (: . Hatta ilkokula başlamadan son bir haftayı hatırlıyorum bile diyebilirim.

Ben ilk okula  2000-2001 eğitim-öğretim yıllarında başladım. Okulum İstanbul – Bağcılarda eski bir derenin üstüne kurulmuş olan bir devlet okulu, İstiklal İlköğretim Okulu … Sekiz sene iyisiyle kötüsüyle okudum :)
Her öğrenci gibi bende biraz heyecan biraz panik biraz korku ile ilk okul günüme uyanmıştım. Üniformayı giyip kitap defteri de alarak abim ve annemle okula doğru yol aldık. Okula yaklaştıkça heyecan ve panik artıyor :) “Nasıl bir yer acaba orası?” sorusunu soruyorum kendime sürekli :) çoçukluk işte

Neyse geldik okula sıra olundu… İstiklal Marşı okundu (ilk ezberlediğim şiirdir), ardından andımız… Benim gibi okula yeni başlayan arkadaşların bazıları da bir yandan ağlıyordu. Ben kendimi iyi tutmuşum :D

Benim kabusum bundan sonra başlıyor :D . Sağolsun müdür yardımcımızın sınıf şubesini yanlış vermesinden dolayı 2 saat tek tek yeniden sınıf yerleştirmeleri oldu. Kabus diyorum çünkü  stresten olsa gerek benim ihtiyacımı gidermem gerek ama bitmek bilmiyor bu yerleştirme olayı. Şimdi diyorsunuzdur niye izin alıp gitmedin . Ee yeniyiz daha nereden bilelim kuralları :)..
Yaklaşık 2 saat süren yerleştirme olayı sonunda biter ve öğrencinin kurtuluş zili olan teneffüs zili çalar :) Kendimi tuvalete nasıl attığımı hatırlayamıyorum :)

bu kadar yeter :)
İlk sınıfımı ,ilk okul arkadaşlarımı,ilk okul öğretmenimi çok özledim be :) Belki içlerinden biri okursa bilsin Vedat sizleri çok seviyordostlar :)

Altaki 2 resimden biri benim ilkokul yıllarımdan bir resmim ve diğer resim ise ilk sınıfımla topluca çekildiğimiz resim :)

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Vedat tarafından yayınlandı

Ne varsa bloğumda var!

Sohbete katılın

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kardesm benm bizde seni cok seviyoruz keske o qünLere qeri dönebiLseydik :(