Facebook profiline en çok kimin baktığını çoğu insan hatta herkes merak etmiştir. Bunun için facebook üzerinde çeşitli uygulamalar mevcut kimi çalışıyor kimi çalışmıyor kimi ise spam! Siz de facebook profilinizi en çok ziyaret eden kişiyi merak ediyorsanız bu göstereceğim yöntemi deneyebilirsiniz.

Peki bu yöntem ile gerçekten facebook profilinize en çok kim baktığını anlayabilir miyiz?. Önce bu soruyu kısaca yorumlayalım.Bu yöntemi yani Facebook profilinize en çok bakanları listeme olayını ilk olarak bir sözlükte (sanırım ekşisözlüktü) görmüştüm anlatılanlara göre bu yöntem ile Facebook profilinize en çok bakanları listeleyebiliyorsunuz. Çoğu kişi denemiş kimi inanmış kimi haklı bulmuş. Bende denedim ve pek beklemediğim bir sonuçla karşılaştım ve şöyle yorumladım bu durumu “aslında bu yöntem sizinle facebookta en çok etkileşim kuranları gösteriyor olabilir

Bu etkileşimler arasında tabi ki bir arkadaşınızın sizin facebook profilinizi gezmesi de yer alıyor.

facebook profilime kim bakmış

Şİmdi facebook profile bakanları görme, facebook profilime kim bakmış,facebook profilimi kim gezmiş,facebook profilime bakanlar gibi sorulara cevap arayalım.

Yöntem işe şöyle ;

Önce Facebook’a hesabınızla giriş yapın.

Anasayfaya gelin

Sağ tuş ile boş bi yere dokunun ve “kaynağı görüntüle” diyerek açılan sayfada OrderedFriendsListInitialData yazan alanı bulun. Zaten sadece bir yerde yazıyor bulmanız zor olmaz. ctrf+f komutu ile kolayca arama yapabilirsiniz.

OrderedFriendsListInitialData yazan yeri bulduktan sonra hemen alt satırına bakın orada rakamlar olacak , o rakamlarda tırnak işareti ile belirlenenlerin hepsi bir arkadaşınızın profilini temsil eder

Yani şöyle bir satır ; {“list”:

[“100231311243482644″,”1001312312276011454”,”10012161681 …. diye devam ediyor , ilk sırada yer alan sizinle en çok etkileşim kuran sizin profilinizi en çok ziyaret eden kişidir.Bir sonra ki 2. 3. 4. 5. 6. diye devam eder o liste.

Orada ki rakamsal değerlerin kime ait olduğunu görmek içinse değeri  kopyalıp “facebook.com/ ” hemen peşine ekleyin :)

yani şöyle , orada ki ilk değeri alınca şöyle olacak facebook.com/100231311243482644

Sonuçları yazın bakalım :)