Etiket arşivi: Wordpress

WordPress Php ile Bir Web Sitenin Anlık Görüntüsünü Almak

WordPress Php ile Bir Web Sitenin Anlık Görüntüsünü Almak

Bu nasıl bir başlık anlamadım ben diyorsunuz sanırım. Kusura bakmayın daha iyi bir başlık bulamadım :) Burada ki konumuz , verilen kodlarla sitenize yazı eklerken kısa kod ile istediğiniz web sitenin anlık resmini sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Web sitesi tanıtımı falan yapan yazarlar için “web sitenin resmini çek kopyala yapıştır kaydet “vs uzun iş ama bu kod ile hiç uğraşmadan kendiniz otomatik sitenin resmini çekmiş ve hatta boyutlarını da hemen ayarlamış olacaksınız.

WordPress Php ile Bir Web Sitenin Anlık Görüntüsünü Almak yazısına devam et

Web Siteniz ve Bloglarınız için 21 Video Player

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda sizlere web siteleriniz ve bloglarınızda kullanabileceğiniz 21 adet ücretsiz video player vereceğim.
Kullanımı ve kurulumu oldukça basittir.
Bu video oynatıcıları istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.Web sitenizde kullandığınız  zaman sitenizin özgünlüğü ortaya çıkacaktır ve insanlara yeni şeyler göstermiş olacaksınız.Bu da ziyaretçileri hoş görünen bir durum olacaktır.

Web Siteniz ve Bloglarınız için 21 Video Player yazısına devam et

WordPress Benzer Yazıları Göstermek

Daha önce ki wordpress ile ilgili yazımda sizlere en çok okunan konuları eklentisiz nasıl gösterebileceğimizi göstermiştim.

Şimdi de yine eklenti kullanmadan benzer yazıları nasıl gösterebileceğimizi göstereceğim.
Yine çeşitli wordpress fonksiyonlarını kullanarak bu işlemi kolayca yapacağız.
Aşağıda sizlere vermiş olduğum kodları temanızın single.php (yazı sayfası) içerisinde herhangi bir yere eklemeniz yeterlidir.

WordPress Benzer Yazıları Göstermek yazısına devam et

WordPress En Çok Okunan Yazıları Göstermek

Merhaba arkadaşlar. Bu yazım wordpress kullanan arkadaşlar için.
Bu yazıda basitce en çok okunan yazıları listelemeyi göstereceğim.. Bunun için eklentiler de mevcut ancak fazla eklenti kullanmak istemeyen arkadaşlar için göstereceğim yol yararlı olacaktır. Ayrıca fazla eklenti kullanımı siteyi de fazlaca kasar diye biliyorum…

Herneyse biz işimize dönelim. Şimdi arkadaşlar En Çok Okunan Yazıları sitenizin neresinde göstermek istiyorsanız wordpress tema dosyalarınızdan kodu oraya yapıştırın. Sidebar.php önerimdir.

WordPress En Çok Okunan Yazıları Göstermek yazısına devam et

WordPress Fonksiyonları {PHP}

Ara sıra bana lazım olan bir çok wordpress fonksiyonu oluyor bunları internette arayıp bulmakda insanı sıkıyor. En son yine bir wordpress fonksiyonu ararken buldum bu listeyi. Listede bir çok wordpress fonksiyonları mevcut. WordPress için bir tema veya bir eklenti yazarken bu fonksiyonlar işinize çok yarayabilir.Aslında wordpress’in kendi sitesinde codex bölümünde fonksiyonlar ve kullanımları verilmiş ancak yinede böyle bir düzen içinde olsa kötü mü olur yani dimi? İşte o düzen bu yazımdaki dosyada mevcut :) indirmek için yine bir tık yeter :) WordPress Fonksiyonları {PHP} yazısına devam et

WordPress Twitter Teması

WordPress Twitter Teması

WordPress temalarını paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdiki temamız sosyal ağ sitelerinin en popülerinden twitterin wordpresse uyarlanmış teması.Kişisel bloglar için birebir tema. Ayrıca sade görünüşlü temaları seven arkadaşlar bu wordpress twitter teması tam sizler için. Tema Türkçe‘dir.Wordpress twitter temasını aşağıdan indirebilirsiniz.

WordPress Twitter Teması yazısına devam et