Twitter’a Türkçe Dil Desteği Geldi

Twitter’dan bu hamleyi bekliyordum açıkçası. Görünce çok sevindim :) Dünyanın en büyük mikrobloğu Twitter’ın dil seçenekleri arasına Türkçe de sonunda eklendi. Sistemdeki 9. dil seçeneği olan Türkçe’yi, translate.twttr.com adresindeki Twitter tercüme merkezine gelen tavsiyelerden oluşturarak kullanıcılara sunan Twitter’da hala arada İngilizce terimleri görebilirsiniz.

İnternet Dünyası Haritası

Sosyal ağ siteleri facebook,twitter vs.. Bu sitelerin kullanıcı sayısı bazı ülkelerin 2-3 katı . Yani Facebook’un 500 milyon kullanıcı ile güzel bir devlet kurulabilir. Adamın biri de çıkmış bu siteleri ülke olarak görüp bir harita çıkarmış. Güzel yapmış doğrusu :) işte o harita.

Türk Ünlülerin Twitter Adresleri

Türk Ünlülerin Twitter Adresleri 2007 yılında açılan Twitter , Dünya’da en yaygın kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden birisi olmaya devam ediyor. Twitter’de birçok ünlüde bulunuyorlar. Bu ünlüler bazen büyük gaflar bazen de tweetphoto sayesinde resimlerini yayınlıyorlar. Sizde  birçok türk  ünlünün twitter hesaplarını yazının devamında bulabilirsiniz.t