Etiket arşivi: türkiye

Bir Sokak Köpeği

Biri gelir ve bütün bir hayat içinde değer verdiklerinizi bir anda yerle bir eder. Hepsi 40 saniye sürer, her bir yıla bir saniyeden daha az süre düşer. Varmak istenen, gönülden taşan zehir saniyeler içinde akar; çirkin ve ahlâksızca, fikir ve düzen bozucu, değerlerinizle alay edicidir. Gerçeğe aykırı söylemleri duyarken, bu arada doğruyu da anlarsınız. Size değer verebileceğiniz bir hakikat değil, taşınan boşluk getirilmiş, sizi, size bakan görüşlerin kendi bulanık hislerine, güçsüzlüklerine ve öfkelerine boğdurmuştur.
Bir Sokak Köpeği yazısına devam et

Eski Türk Devletleri’nde Tuğ

Eski Türk Devletleri’nde Tuğ Türk hakan ve hanlarının bağımsızlığı ile konumlarını simgeliyor. Türkler, İslamiyet öncesinde ve sonrasında her daim tuğ kullanmışlardır. Bu tuğlar, süslü at kuyruğunun uzun bir sopaya veya mızrağa geçirilmesi, ucuna da altın yaldızlı bir top ya da ayça takılması ile hazırlanırmış. At kuyrukları titizlilikle seçilir ve uygun bir şekilde kesilip, temizlenip, ala boyanıp,taranıp, ak ve kara renkteki at kuyruklarından saçaklarla süslenirmiş. Yapımı meşakkatli bir iş olsa gerek. Eski Türk Devletleri’nde Tuğ yazısına devam et

Bağımsız Türk Devletleri Bayrakları

Bağımsız Türk Devletleri Bayrakları, Bağımsız Türkler

Bu yazımız Bağımsız Türk Devlerinin bayraklarını bulabilirsiniz. ” Özerk Türk Cumhuriyetleri ” yazısına tıklayarak Türk Özerk Cumhuriyetleri’nin bayraklarını bulabilirsiniz. Bağımsız Türk Devletleri Bayrakları yazısına devam et

Süper Lig fikstürü 2012 2013

Süper Lig fikstürü 2012-2013 Spor Toto Süper Lig fikstürü 2012 2013

18-19 Ağustos’ta başlayacak Spor Toto Süper Lig’in 2012-2013 sezonunu fikstür çekimi yapıldı
Çekilen fikstüre göre ilk hafta dört büyüklerin maçları şöyle Galatasaray, sahasında Kasımpaşa ile oynarken, Beşiktaş, İBB deplasmanında olacak. Fenerbahçe’nin rakibi ise ligin yeni takımı Elazığspor. Maç Elazığ’da. Trabzon ise Karabük’te Karabükspor ile karşılaşacak.
2. hafta ise önemli bir derbi yaşanacak ve İnönü Stadı’nda Beşiktaş ile Galatasaray karşılaşacak. 5. hafta ise Fenerbahçe’nin konuğu Trabzon olacak ve sezonun 2. dev maçı olacak.
Bu arada Fenerbahçe’nin 5 maçlık cezasına Trabzonspor ve Beşiktaş maçları denk geldi..

Süper Lig fikstürü 2012 2013 yazısına devam et

Türkiye Avusturya Geniş Maç Özeti Golleri Resimleri 29 Mart 2011

29 Mart 2011 Türkiye Avusturya Geniş Maç Özeti ,Türkiye Avusturya Golleri, Türkiye Avusturya  Resimleri 29 Mart 2011

A Milli Futbol Takımımız, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’ndaki 5. maçında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Avusturya ile karşılaşıyor.

Maçın resimlerini gollerini ve geniş özetini burada bulabilirsiniz.

Türkiye Avusturya Geniş Maç Özeti Golleri Resimleri 29 Mart 2011 yazısına devam et

E-Devlet Şifresi Nerden Alınır? Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Nerden Alınır? E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi henüz almadınız mı? Acele edin ve hemen alın. Artık devlet kurumlarıyla ilgili her türlü işinizi internetten halletmek için e-devlet şifresi gerekmekte. Öğrenin sigorta bilgilerinize,askerlik zamanı gelmiş kişinin askerlik yeri,çocuklarınızın okul notlarını vebenzeri durumları internetten takip etmek için e-devlet şifresi yani www.turkiye.gov.tr adresine bağlanmanız için gereken şifreyi almanız gerekmekte.
E-Devlet Şifresi Nerden Alınır? Nasıl Alınır? yazısına devam et