Türk İnsansız Hava Aracı TAI Anka

Türk İnsansız Hava Aracı TAI Anka, Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin keşif ve gözetleme ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş insansız hava aracıdır. ANKA Sistemi, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanıp üretilmiş olup, yer kontrol istasyonundan veri linklerine, görev bilgisayarından FLIR ve SAR radarına, kompozit hava aracından yazılımlarına kadar bir bütünlük içinde geliştirilmiş entegre bir teknoloji […]

Deniz Karakol Uçağı MELTEM

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın 6 adet ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 3 adet olmak üzere toplam 9 adet CN-235 tipi uçakların görev sistemlerini oluşturan donanımı için Komuta Kontrol Sistemi geliştirilmesi ve uçak platformlarına kurulumu ve entegrasyonu projesidir.

TSK – Heybeliada F-511 Savaş Gemisi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni savaş gemisi Heybeliada (F-511) tamamen milli üretim olup radarlara yakalanmıyor bu özelliği sayesinde görünmez gemi olarak adlandırılıyor. İlk milli üretim savaş gemimiz Heybeliada radara yakalanmaması ve tatlu su üretmesi gibi özellikleriyle muhteşem bir savaş gemisi..