Etiket arşivi: kadınlar

Kadın Sesinin İnanılmaz Gücünü Biliyor musunuz?

Kadın Sesinin İnanılmaz Gücünü Biliyor musunuz? Kadın sesinin inanılması güç bir faydası ortaya çıktı ama biz erkekler malesef buna sevinemiyoruz :)

Kadın sesinin bitkilerin daha hızlı büyümesini sağladığı saptanmış. Britanya Kraliyet Bahçecilik Derneğinin (RHS) yaptığı araştırmada, kadın bahçıvanların seslerinin domates fidelerinin daha çok büyümesini sağladığı gözlemlenmiş. Nasıl ilginç bir deney ama :) Kadın Sesinin İnanılmaz Gücünü Biliyor musunuz? yazısına devam et

Dünya Kadınlar Günü’nün 100. yıldönümünü

Dünya Kadınlar Günü’nün 100. yıldönümünü bugün kutlanıyor . Yani ilk olarak 1911 yılında kutlanmaya başlanın bu günün 100. yıldönümüne gelmiş bulunmaktayız :)
Öncelikle Şehit Annelerinin olmak üzere, tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutlarım.
Yazım kısa ve özdür :)
Yazımı Mustafa Kemal Atatürk’ün iki sözüyle bitirmek isterim:

Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın

Mustafa Kemal Atatürk!
Dünya Kadınlar Günü’nün 100. yıldönümünü yazısına devam et

Can Yücel – Kadın Dediğin

Can Yücel… Bu güne kadar pek fazla eserini okumadığım bir kişidir… Ama neden okumamışım diye şimdi dert yanıyorum :) Can Yücel’in güzel bir yazısını buldum (şiirde olabilir tam bilmiyorum) o yüzden diyorum bunu :) Bulduğum şey Can Yücel’in “Kadın Dediğin” diye başlayan bir yazısı… Gerçekten de bana göre bir kadını çok iyi anlatmış :)

İyi yazmışsın be Can Yücel :) Can Yücel – Kadın Dediğin yazısına devam et

İşte Kızlar Böyledir!

kadinlarİşte Kızlar Böyledir!

Biz erkekler, kızlardan çok çekeriz onlara ilgi gösteririz suç göstermeyiz suç, severiz suç sevmeyiz suç, öperiz suç öpmeyiz suç, onlar için giyinir kuşanırız suç giyinmez kuşanmayız suç, güzel söz söyleriz suç söylemiz se siz en iyisi bu yazıyı iyi bir okuyun demek istediğimi o zaman anlayacaksınız..


Öperseniz beyefendi degilsinizdir,
Öpmezseniz adam degilsiniz.
İşte Kızlar Böyledir! yazısına devam et