Etiket arşivi: İnternet

Memleketimize Dünyanın En Hızlı İnterneti

Memleketimize Dünyanın En Hızlı İnterneti

Dünyanın en hızlı interneti fiber internet, Türk Telekom altyapısı ile ülkemizde. Ülkemizde Dünyanın çevresinden 4 kat daha uzunlukta kurduğumuz dev fiber altyapının ülkemizde ulaşmadığı sokak, mahalle kalmayacak.

Fiber internetle en son haberler, filmler, diziler hiç takılmadan izlensin; uzaktaki sevenler yanınıza hiç beklemeden, kesintisiz gelebilsin diye ülkemizde fiber internet altyapısı kurduk. Bundan sonra Türk Telekom fiber optik altyapısını kullanan İnternet Servis Sağlayıcıların sunduğu fiber internet hizmeti ile 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilecek, akıllı evinizde çok akıllı ve çok hızlı bir iletişim ağı kurabileceksiniz.

Türk Telekom fiber altyapı detayları için tıklayınız.

www.facebook.com/TurkTelekom
https://twitter.com/Turk_Telekom

ucuz internet

“Türk Telekomünikasyon A.Ş. kurduğu fiber internet altyapısını talep eden internet servis sağlayıcıların hizmetine; internet servis sağlayıcılar da bu hizmeti kendi abonelerine sunmaktadırlar.  Abonelerden kaynaklanan hız kısıtlamaları, sunucuların veya bilgisayarın performansı, hatların yoğunluğu gibi etkenler hizmetin hızını ve kesintisizlik durumunu etkileyebilir. Arthur D Little&Exane BNP Paribas’ın Mart 2011 tarihinde yayınlanan “Superfast Broadband: Catch up if you can” isimli raporunda farklı teknolojiler kıyaslanmış ve sonucunda  fiber internetin en hızlı internet olduğu tespitine yer verilmiştir.”

Bir bumads advertorial içeriğidir.
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

İnternet Dünyası Haritası

Sosyal ağ siteleri facebook,twitter vs.. Bu sitelerin kullanıcı sayısı bazı ülkelerin 2-3 katı . Yani Facebook’un 500 milyon kullanıcı ile güzel bir devlet kurulabilir.

Adamın biri de çıkmış bu siteleri ülke olarak görüp bir harita çıkarmış. Güzel yapmış doğrusu :) işte o harita.

İnternet Dünyası Haritası yazısına devam et

Dünyanın En Hızlı İnterneti Hangi Şehirde?

Dünyanın en hızlı internetinin nerede biliyor musunuz? Hemen ya Kore ya da Japonya’da dersiniz eminim :) Ama yanılıyorsunuz ne Kore de nede  Japonya’da ..

Geçen hafta web sunucusu şirketi olan Akamai’nin kamuoyuyla paylaştığı rapor, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Berkeley şehrinin en hızlı internete sahip olduğunu söylemiş :) Dünyanın En Hızlı İnterneti Hangi Şehirde? yazısına devam et

İngilizce Sözlük ve Çeviri Siteleri

İngilizce sözlük ve ingilizce türkçe çeviri siteleri

İngilizce öğrenmeye çalışırken sözlük kullanmak zorunlu bir ihtiyaç. Günümüzde ise teknoloji İngilizce öğrenirken de bizlere birçok yarar sağlıyor durumda. Eskisi gibi İngilizce Türkçe sözlüğü normal kitaplar ile aradığımız kelimeyi bulmaya çalışmak yerine çok daha pratik olarak elimizin altındaki bir bilgisayarda internet varsa online sitelerden rahatlıkla İngilizce bir sözlüğün karşılığını bulabiliriz veyabir metni Türkçeye çevirebiliriz. Ya da İngilizce sözlük programlarında da rahat şekilde aradığımız sözcüğü yazıp bulabiliriz. Bir çok İngilizce sözcüğün ve metnin karşılığını ve ingilizce çeviri sitelerinin bulunduğu ingilizcesozlukler.net adresinden çok kolay ulaşabilirsiniz.

Google Maps

Google Maps

Bu yazımda Google’ın harita servisini tanıcağım. Bu aralar google aramız bozuk o yüzden ona yağ çekiyorum :)

Google, harita servisini 2005 yılında çıkardı.
Google Maps kullanıcılarının spesifik bölgeleri görmesine ve bir yerden diğerine yön bilgilerini elde etmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, harita kullanıcılarına sokak haritalarını, arazi haritaları ve hatta uydu görüntülerini de sunuyor. Google Maps yazısına devam et

İnternet Explorer 9 Geliyor!

explorer_9İnternet Explorer 9 Geliyor!

Microsoft, Profesyonel Geliştiriciler Konferansı’nda Internet Explorer 9’u duyurdu.Windows Ekibi Başkanı Steven Sinofsky Internet Explorer’ın bundan önceki tarayıcılardan daha hızlı ve güvenilirli olacağı iddia etti.
Windows Ekib Başkanı Steven Sinofsky konferansta sadece demo tanıtımını yaptı ayrıca 2010 yılında teknik incelemesinin yapılabileceğini açıkladı. İnternet Explorer 9 Geliyor! yazısına devam et

Tek Bir Nokta İsveç İnternetini Çökertti!

şaşkınTek Bir Nokta İsveç İnternetini Çökertti!

İsveç’de bugün insalık için küçük ama İsveç için büyük bir hata meydana geldi. Bilindiği üzere İsveçli’lere ait web sitelerin uzantıları “.es” . Bugün “.es” uzantıları ile ilgili bir güncelleme yapılırken yetkili kişi kodun sonuna tek bir noktayı koymayı unutuyor ve yüz binlere web sitesi aynı hatayı vermeye başladı.Üstelik hata küçük olduğu iççin tespit etmesi bir hayli zor oldu. İsveç’in tüm internet siteleri 1.5 saat boyunca erişime kapanıdı.Sorun sadece 1,5 saat sürdü ama İsveç basını bu sorunun artçı etkilerinin haftalarca süreceğini ve sorumlarının başının çok daha uzun süre ağrıyacağını söylüyorlar.