Google Chrome’a Güzel Bir Yenilik!

Google Chrome web tarayıcılar arasında en iyisi. Google Chrome geliştiricileri Chrome’a sürekli  yeni kullanışlı özellikler eklemek için uğraşıyorlar.  Bir sonraki Chrome sürümüne gelmesi beklenen yeni özellik ise bence müthiş bir özelllik. Hepimizi sinir eden bir sorun ortadan kalkacak.

Peki nedir o sorun?

Web tarayıcınızda bir den çok sekme açık, sürekli yeni sayfalar açıyorsunuz. Ayrıca bir yandan müzik dinliyorsunuz ve birden bir ses çıkıyor.Sesin kaynağı açtığınız sekmelerden biri ama hangisi. Sonra tek tek sekmelere bakmak zorunda kalıyorsunuz bu ses nereden geliyor diye? Okumaya devam et Google Chrome’a Güzel Bir Yenilik!

Google Chrome ile Lego Oynayın :)

Küçüklüğümde abim ile benim büyük bir lego setimiz vardı, legolarla oynamaktan bıkmazdık :)

Tam legoları özlemiştim ki  Google Chrome benim özlemimi giderecek bir uygulama çıkarmış . Hemen anlatalım

Okumaya devam et Google Chrome ile Lego Oynayın :)

Google Body Browser ile İnsan Vücudunu Keşfedin

Google Body Browser ile İnsan Vücudunu Keşfedin.Google’ın yeni bombası Google Body. Google Body ile insan vücudunun iç ve dış yapısını 3 boyutlu olarak incelemenizi sağlıyor.

Google Body, tıpkı Google Earth’te dünyayı dolaşıyormuş gibi insan vücudunu üç boyutlu olarak keşfetme imkanı sunuyor. Muhtemelen sürekli vücutlarını dinleme eğiliminde hastalık hastalarının gözdesi olacak bu Google hizmeti, vücuttaki her bir damarı inceleyebilme imkanı sağlaması açısından heyecan verici. Okumaya devam et Google Body Browser ile İnsan Vücudunu Keşfedin

3D Models for Google Earth Ücretsiz İndir

Google Earth programını bilirsiniz. Dünyanın 4 bir tarafını uydudan çekilmiş görüntülerini bu program sayesinde görebilirsiniz. Ayrıca yeni sürümlerinden Marsı ve Ayı da inceleyebiliyorsunuz. Birazdan indireceğiniz ise Google Earth için ücretsiz 3D bina görüntüleme eklentisi.

Google Erath’ünüze ekleyeceğiniz bu ücretsiz eklenti sayesinde dünya üzerindeki ünlü yapıları daha detaylı ve 3 boyutlu şekilde görebilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse Eyfel Kulesi, Golden State Köprüsü, Özgürlük heykeli, Washington Kuleleri ve Pirametler. Okumaya devam et 3D Models for Google Earth Ücretsiz İndir

Google Chrome Hız Testi

Yine internet ortamında dolaşırken rastladığım bir videoyu sizlere sunuyorum. Bu video da arkadaş Google Chrome’nin hızını test etmiş. İlginç 2 test yapmış ve Google Chrome daha hızlı çıkmış. Evet aslında şuan ki web tarayıcılarının en hızlı Google Chrome diyebiliriz. Hatta ben onu kullanıyorum… Hızı gerçekten harika..

Okumaya devam et Google Chrome Hız Testi

Photoshopta Google Logosu Yapımı

Photoshopta Google Logosu Yapımı

Photoshopta yapımı basit derslere devam :) Şimdide hergün yüzlerce arama yaptığımız google amcamızın sıradan logosunu photoshop yardımıyla yapacağız. Yine 4 basit adımla photoshopta google logosu yapacağız.

Başlıyoruz:

İlk olarak 300px x 120px boyutlarında yeni bir sayfa açalım ve Times New Roman fontu ile Google yazısı yazalım. Okumaya devam et Photoshopta Google Logosu Yapımı