Geçmişten Günümüze Cep Telefonları

Geçmişten Günümüze Cep Telefonları

İlk cep telefonu 1973 yılında Motorola şirketin mühendis olarak çalışan Amerikalı Martin Cooper tarafından geliştirildi. Amerikalı Martin Cooper ilk cep telefonu içinse şu yorumu yapmıştı “İlk cep telefonları bir kilo’dan ağırdı,bataryası 20 dakikadan fazla dayanmıyordu ancak bu, telefonların uzun süre elde tutulmaması açısından iyiydi” demişti. Çünkü o da anlamıştı ki cep telefonlarını uzun süre kullanmak zararlıydı… Cep telefonu zararlarını hemen göstermez , zaman içerisinde bütün zararlar ortaya çıkacaktır…

Okumaya devam et Geçmişten Günümüze Cep Telefonları

WhatsApp Kullanıyor musun?

WhatsApp Kullanıyor musunuz?

Dünyada ve hatta ülkemizde hızlı artış gösteren akıllı telefon sektörü, akıllı telefonlar için üretilen güzel faydalı uygulamaları da beraberinde getiriyor.

Özellikle genç kesimin “mesajlaşma” hastalığı akıllı telefon uygulama geliştiricilerin daha hızlı ve ucuz maliyetli uygulamaları ortaya çıkarıyor. Bunlardan birisi hatta en önemlisi,hızlısı ve ucuzu ” WhatsApp  ”

Okumaya devam et WhatsApp Kullanıyor musun?

Philips D812 Dokunmatik Cep Telefonu

Philips D812 Dokunmatik Telefon

Philips D812 dokunmatik cep telefonunu ilan ederek yelpazesine başka bir dokunmatik telefon daha ekledi.Bir Candybar form faktörü geliyor, cep telefonu 3.2 inç büyüklüğünde 240 x 400 dokunmatik ekran ekran, 3.2 megapiksel otomatik odaklı kamera, dahili bellek ve 130MB, microSD kart yuvası (dahil 2GB) paketleri, müzik çalar, GPS, Bluetooth 2.1, bir 1100mAh pil ve hem de GSM ve CDMA EV-DO ağları destekler. Philips D812 dokunmatik cep telefonu, Çin Telekom üzerinden yakında Çin’de piyasaya sürülecek.

Okumaya devam et Philips D812 Dokunmatik Cep Telefonu

Motorola Atrix 4G Promo Videolu Tanıtım

Burada Motorola‘nın Android Smartphone Atrix 4G cep telefonuyla ilgili bir kaç bilgi ve videolu tanıtımı bulabilirsiniz.
Atrix 4G bir 4.0-inç 540 x 960 kapasitif dokunmatik ekran, 1GHz ARM Cortex-A9 çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM,  16GB kadar microSD kart yuvası (paketleri 32GB), 5.0 megapiksel otomatik odaklı kamera, öne bakan VGA kamera, 3G, WiFi, Bluetooth, A-GPS ve Android 2.2 Froyo OS üzerinde çalışır.

Okumaya devam et Motorola Atrix 4G Promo Videolu Tanıtım

Movil V10 Dual SIM (Çift Sim Kartlı) Cep Telefonu

Movil V10 Çift Sim kart özelliğine sahip harika bir cep telefonu … Movil V10 Dual SIM , FM radyo, WAP 2.0 tarayıcı, 2GB’a kadar bellek genişletilebilir, GPRS Class 12, Mobil İzleyici, kamera 2.2 QVGA TFT 262K renk ekran, 1.3 megapiksel. Ölçme 112mm × 47.5mm × 13.5mm, Movil V10 konuşma süresi ya da en fazla 4 saatlik bir zaman bekleme 250 saat için çalışan bir Li pil sağlar 1000mAH-ion. Okumaya devam et Movil V10 Dual SIM (Çift Sim Kartlı) Cep Telefonu

Turkcell T10 Cep Telefonu Özellikleri Fiyatı

Turkcell T10 Cep Telefonu Özellikleri Fiyatı

Turkcell’de kendi adını taşıyan ilk akıllı telefonunu üretti. Turkcell T10 farklı kontrat seçenekleriyle satışa sunuldu. Vodafone’dan sonra Turkcell de kendi cep telefonunu üreterek sessiz kalmamış oldu.

Okumaya devam et Turkcell T10 Cep Telefonu Özellikleri Fiyatı